Mobil

Uygun fiyatlı Moto G22’nin Geekbench puanı belirli oldu

Bir devir telefon dalının en başarılı şirketlerinden biri olarak gösterilen, lakin 2010 yılından itibaren bu alanda yaşanan değişime ayak uyduramayarak eski gücünü büyük ölçüde kaybeden Motorola, 2014 yılında el değiştirdikten sonra adeta kimlik değiştirdi. Google tarafından Çinli şirket Lenovo’ya 2.91 milyar dolar karşılığında satılan üretici, o günden itibaren yavaş yavaş toparlanarak eski günlerini anımsatmaya başladı.

Bu doğrultuda her segmentten modeli ile kullanıcıların karşısına çıkmaya devam eden Motorola’nın önümüzdeki aylarda piyasaya sürmeye hazırlandığı Moto G22, bir müddet evvel Geekbench’te ortaya çıktı. Böylece aygıtın teknik özelliklerinden kimileri belirli oldu.

Moto G22’nin Geekbench puanı aşikâr oldu

Uygun fiyat konsepti ile piyasaya sürülmesi beklenen Moto G22, Geekbench veritabanındaki yerini aldı. Akıllı telefonun hem performans puanı hem de teknik özelliklerinin bir kısmı ortaya çıktı. Aygıt, yapılan tek çekirdekli testlerden 170, çok çekirdekli testlerden ise 912 puan almayı başardı.

Moto G22, bütçe dostu modellerde sıklıkla karşımıza çıkan MediaTek Helio P35 işlemcisinden güç alacak. 12 nm fabrikasyon süreci ile üretilen yonga seti, dört adet 2.3 GHz ARM Cortex-A53, dört adet 1.8 Ghz ARM Cortex-A53 çekirdeklerine ek olarak PowerVR GE8320 grafik yongasını bünyesinde barındırıyor.

Geekbench veritabanına nazaran akıllı telefonda 4 GB RAM bulunacak. Fakat şu an için depolama ve öteki RAM seçenekleri ile ilgili ayrıntılar bilinmiyor. Kutudan çıkar çıkmaz Android 11 işletim sistemini çalıştıracağını ve parmak izi okuyucusunun ise art tarafa konumlandırılacağını da belirtelim.

Bildiğiniz üzere Motorola, geçtiğimiz yılın nisan ayında 150 euroluk fiyat etiketi ile kullanıcıların beğenisine sunduğu Moto G20’nin halefi pozisyonundaki G21’i hiçbir vakit tanıtmadı. Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere nazaran aygıt iptal edildi ve direkt olarak G22’ye odaklanıldı.

Son olarak Moto G22’nin ne vakit tanıtılacağına ait rastgele bir ayrıntı bulunmuyor. Lakin sızıntılar, akıllı telefonun bu yılın ikinci yarısında vitrine çıkacağını tez ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu