Mobil

iQOO 9 serisi kamera tarafında bir birinci olacak

Vivo’nun alt markası olarak pazara birçok model kazandıran ve üst segmentte de başarılı temsilcileri bulunan iQOO, yeni amiral gemisi serisini bir müddettir sık sık gündeme getiriyor. Yakın vakitte tanıtılacağı açıklanan ve yayınlanan teaserlar ile gerek tasarımsal olarak, gerekse donanımsal olarak büyük ölçüde netleşen serinin artık de kamera ayrıntıları ortaya çıktı.

Birkaç gün evvel tasarımsal olarak gün yüzüne çıkan ve çeşitli özellikleri ile uzun vakittir bilinen iQOO 9 serisi, kamera tarafında bekleneni verecek. Art tarafında üç adet kamera bulunduracak olan telefon, geniş kamera heyetimi ve BMW M5 çizgileri ile satışa sunulduğu ülkelerde beğeni kazanabilir.

iQOO 9 serisi 50 Megapiksel Samsung GN5 sensöre sahip olacak

5 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek lansmanda tanıtılacak olan iQOO 9 serisi, kamera tarafında savlı olacak. Xiaomi Mi 11 Ultra’nın kamera kurulumuna benzeyen lakin ikinci ekrana sahip olmayan geniş kamera platformuyla gelen seride 50 Megapiksel çözünürlükte ana kamera yer alacak. Bu ana kameranın sensörü Samsung GN5 olurken, bu sensör ile gelen birinci modeller de bu serideki telefonlar olacak.

Pro modelin ikinci kamerası bilhassa kalabalık olan kümeler için epey faydalı olacak. Bu modelde yer alan ikinci kamera 150 derece ultra geniş açılı çekimler gerçekleştirebilecek. Ayrıyeten tekrar her iki modelde de Gimbal Stabilizasyonu yer alacak.

Bunların doşında telefonlarda 120W süratli şarj takviyesi bulunacak. Lakin telefonda standart şarj aygıtı değil, GaN şarj aygıtı bulunacak. Bu da daha verimli, daha az ısınan ve çok daha küçük boyutlu olan şarj aleti manasına geliyor. Galyum Nitrür isimli yarı iletken ile üretilen bu şarj aygıtları çeşitli üreticiler tarafından vakit zaman kullanılıyor.

Snapdragon 8 Gen 1 işlemci, 4700 mAh pil, 50W kablosuz şar, 2K çözünürlükte 120Hz tarama ve 1000Hz dokunmatik örnekleme suratına sahip E5 AMOLED ekran üzere hayli savlı özellikleri bulunan serinin 5 gün sonra tanıtılması bekleniyor.

Pekala sizce iQOO 9 serisi başarılı olacak mı? Ortaya çıkan özellikler sizi tatmin etti mi? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu