Mobil

OPPO, Find N modelinin siparişlerine yetişemiyor

Geçtiğimiz ay birinci katlanabilir akıllı telefonunu tanıtan ve fiyat tarafında rakiplerine nazaran daha kullanıcı dostu olan OPPO, aygıta gelen talebe yetişemiyor. Daha öncesinde Samsung, Huawei, Xiaomi ve Motorola’nın giriş yaptığı pazar, gelişmelere karşın yüksek maliyet münasebetiyle epey yüksek fiyatlıydı. Bugün tanıtılan Honor Magic V modeli de evvelkilerden pek farklı değildi. Fakat OPPO’nun duyurduğu Find N, rakiplerinden daha ucuz durumda. Bu da satışlara müspet bir tesir yaratıyor.

Telefonun rakibi olarak görülen Galaxy Z Fold 3 modeli 2170 dolar ve Huawei Mate XS 2700 dolar düzeyinden çıkış yaparken, OPPO Find N ile bu ölçü bir oldukça düşmüştü. Bu durum da şirkete büyük bir talep getirdi.

OPPO Find N, Çin’de 1 milyon ön siparişe ulaştı

Birinci katlanabilir telefonunu hakikaten epey uygun fiyatlı tanıtan OPPO, ülkesinde kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı. Rakiplerinden yüzde 50’ye kadar daha ucuz olan OPPO Find N, ön siparişe açıldıktan sonra büyük bir ilgi ile karşılandı. Aygıt, 1200 dolar üzere bir fiyattan ön siparişe sunuldu. Snapdragon 888 işlemci ile birlikte öbür firmalarınkinden eksiksiz olan telefon, öteki açılardan da başarılı gözüktü.

Sadece Çin pazarına sunulan ve küresel pazara açılmayacak olan OPPO Find N, 1 milyon ön sipariş almayı başardı. Kaynaklar üreticinin bu talebi karşılasa bile daha sonraki talepleri karşılamakta zorluk yaşayacağını belirtirken, kullanıcıların bu modele yavaş yavaş ilgiyi arttıracağı da söylendi. 1200 dolarlık bu telefon için OPPO, kâfi sayıda üretim yapmamıştı.

Tezli özellikler ile karşımıza çıkan bu katlanabilir telefon, 512GB’a kadar depolama ve 12GB’a kadar RAM, 50 Megapiksel art kamera, 32 Megapiksel selfie kamerası ve totalde 7.1 inçe kadar büyüyebilen E5 AMOLED ekran, OPPO Find 5’in teknik özelliklerinden.

Pekala siz bu telefon ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce katlanabilir telefonlar daha ucuzlarsa popülerleşir mi? En azından ülkemizde ne vakit yaygınlaşır? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu