Oyun

Nisan ayının üçüncü haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 15-21 Nisan 2023 #1

 
Nisan ayının üçüncü haftasında çıkış yapacak PC oyunları listesiyle karşınızdayız. Bu listede 15-21 tarihleri ortasında çıkış yapacak oyunlar yer alıyor. Başka haftalardaki oyunlara aşağıdan ulaşabilirsiniz:
 
– Nisan ayının birinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 2023 – #1
– Nisan ayının birinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 2023 – #2
– Nisan ayının ikinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 8-14 Nisan 2023 #1
– Nisan ayının ikinci haftasında çıkış yapacak PC oyunları: 8-14 Nisan 2023 #2
– Nisan ayı içerisinde çıkış yapacak lakin tam günü muhakkak olmayan PC oyunları: 2023 
 
– Moons Of Darsalon (19 Nisan: bulmaca, platform, aksiyon, macera)
 
 
Dr. Kucho! tarafından geliştirilen ve Dr. Kucho! Games, Astrolabe Games tarafından yayınlanacak olan bulmaca, platform, aksiyon, macera oyunu Moons Of Darsalon, 19 Nisan tarihinde biz oyun severler ile buluşmaya hazırlanıyor. Retro biçimi bu üretim içerisinde platform zorlukları ile karşılaşacak ve bu platform zorluklarını aşmak için de grubumuzdaki karakterlere güveneceğiz. Oyunda her bir karakter farklı bir misyonu üstlenebilecek ve bu vazifelerle birlikte çeşitli platform zorluklarını aşabileceğiz ve karşımıza çıkan boşlukları doldurabileceğiz. Bunun yanı sıra yolumuzu açmak için çeşitli atılımlar yapabileceğiz. Oyun içerisinde daima olarak karşımıza çeşitli bulmacalar çıkacak ve bu bulmacaları aşmak da büsbütün bizim işimiz olacak.
Eski stil retro grafiklerle harmanlanmış bu macera platform oyunu içerisinde fizik tabanlı bir etraf yer alıyor. Bu fizik tabanlı etraf içerisinde yıkılabilir çevreler ve etkileşime girebileceğimiz etraf etmenleri ve ögeleri bulunuyor. Bu ögelerle birlikte örneğin karşımıza bir boşluk yahut boş bir alan çıktığında o boş alanı etraf etmenleriyle doldurabiliyor ve bu platform zorluğuna bu biçimde yaptığımız atılımlar ile aşabiliyoruz. Oyun içerisinde bu biçim çeşitli bulmacalar ve şiddetli platform ögeleri yer alıyor diyebilirim.
 
 
Oyunda yalnızca bu bulmaca ve platform ögeleriyle uğraşmayacak öteki yandan da karşımıza çıkan düşmanları da alt etmeye çalışıyoruz. Oyunda farklı temaya sahip farklı bölgeler ve kısımlar bulunuyor. Bu kısımların farklı özellikleri ve farklı yapıları yer alıyor. Bunun dışında çeşitli düşmanlar bulunuyor. Bu düşmanları alt etmek için yanımızdaki karakterler bir arada ona karşı gelmeye çalışıyor ve silahımızı ona yanlışsız ateşlemeye çalışıyoruz. Oyunda tekrar büyük bir maceraya atılırken bizi takip eden birçok karakter bulunuyor ve bu karakterlerle bir arada etkileşime geçerek yolumuza devam etmeye çalışıyoruz.
Oyunda her bir kısım ve bölgede farklı temalar ve farklı platform zorlukları bulunuyor. Bunları aşmak için de kendi kadromuzla bir arada ilerlemeye çalışıyor ve çeşitli atılımlar gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Oyun içerisinde “hepsini kurtar” teması benimsenmiş durumda. Hasebiyle oyunda yanımızdaki tüm karakterleri inançlı bir biçimde karşıdan karşıya geçirmeye çalışıyor ve bunları yere düşmeden ve hasar görmeden yapmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde elimizde lazer silahımız  yer alıyor ve lazer silahıyla birlikte etraftaki ögeleri kesip biçebiliyoruz.
 
 
Lazer silahı ile bir arada yolumuza açmaya çalışıyor ve araziyi yok edip kesip biçebiliyoruz. Arazinin nasıl bir formda kesip biçileceği büsbütün bize kalıyor. Hasebiyle oyun içerisinde yanlışsız bir halde araziyi kesip biçmek gerekiyor ki yolumuza hakikat bir halde açalım. Bu stil platform zorluklarının yer aldığı bu oyun içerisinde çeşitli stratejiler benimseyebiliyor ve karşımıza çıkan bulmacaları da lazer silahımızla birlikte aşmaya çalışabiliyoruz.
Eski retro biçiminin harmanlandığı bu oyun içerisinde kendimizi büyük bir maceranın içerisinde bulabiliyor ve bu macerayı aşmak için de platformlardan platforma atlamaya ve yolumuzu açmaya çalışıyoruz. Oyunda kendimize ilişkin bir grubumuz bulunuyor (bu takımı ilerleyerek topluyoruz) ve bu grubumuzla bir arada karşımıza çıkan düşmanlara karşı gelmeye çalışıyoruz ve grubumuzdaki insanları teker teker kurtarmaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde yandan görünümlü bir yapı benimsenmiş durumda ve bu kamera açısıyla bir arada bizlere retro şekli bir tecrübe sunulmuş durumda.
 
 
Oyun içerisinde art plandaki öykü epey kolay bir biçimde karşımıza çıkıyor ve bunun yalnızca birkaç misyondan ibaret olduğunu görebiliyoruz. Oyunda bir gezegende ilerliyor ve bu gezegende farklı grup üyeleri kaybolmuş durumda olduğunu görüyoruz. Madencilik görevindeyken kaybolan bu takım üyelerini bulmak büsbütün bizim işimiz oluyor. Katıldığımız bu macerada kaybolan takım üyelerini arıyor ve bu takım üyelerini en yakın istasyona hakikat götürmeye çalışıyoruz. Bu kurtarma vazifesiyle bir arada ne kadar çok insanı ve görevliyi kurtarırsak o kadar çok vazifemizi yerine getirmiş oluyoruz. Münasebetiyle oyundaki temel hedefimiz bundan ibaret. Biz de karşımıza çıkan platform zorlukları ile bir arada istasyona vazifeleri tekrardan kavuşturmaya başlıyoruz diyebilirim.
Oyun  içerisinde bulunduğumuz bu istasyon görevlileriyle bir arada aslında bir yapay zeka bizleri karşılıyor. Bu yapay zeka sayesinde bu karakterlere çeşitli vazifeler verebiliyor ve ne yapması gerektiğini aslında onları söyleyebiliyoruz. Bu yapay zekaya sahip karakterlerle birlikte atılacağımız macerada istasyona götürebileceğimiz birçok karakter bulunuyor ve bunları sağ salim teslim etmemiz gerekiyor. Bu vazifesi yerine getirmek için de oyun içerisinde lazer silahı, Jetpack, kara ve hava araçları ve daha fazlası bizleri bekliyor olacak. Bu ögeleri kullanmak da büsbütün bizim işimiz olacak hasebiyle bunları gerçek yerde, yanlışsız vakitte ve hakikat bir halde kullanmamız gerekecek.
 
 
Moons Of Darsalon içerisinde bulunan yapay zekalar aslında bizi büsbütün takip etmekle görevlendirilmiş durumda. Hasebiyle öncelikle bunların güvenliğini sağlamak ve karşımıza çıkan platform zorluklarını aşmak gerekiyor. Oyunda şayet bir atak yapacak olursak direkt yapay zeka karakterleri bizlere takip ediyor ve şayet bir kusur yaparsak tüm karakterler de bu kusura düşmüş oluyor. Oyunda karşımıza bir yerden bir yere atlamak için kısım bulunuyorsa karşımızdaki araziyi yok etmeye yahut bu araziyi doldurmaya çalışabiliyoruz. Hasebiyle karşıya atlamak yerine bir köprü inşa edebiliyor ve etraf etmenlerini buna nazaran kullanabiliyoruz. Bunları da büsbütün kendi stratejimize nazaran yapabiliyor ve planlayabiliyoruz.
Araziyi yok edebildiğimiz ve yere yeni etmenler ekleyebildiğimiz bu imal içerisinde ekseriyetle güçlü bir arazi yapısı bizleri bekliyor olacak. Oyun içersinde yapay zekaya sahip karakterler, lazer silahları, kara ve hava araçları ve daha fazlası bizleri bekliyor olacak. Oyunda yeniden bu yapay zeka karakterlerine sesli bir formda komutlar verebiliyor ve bu komutlarla onlarla çeşitli vazifeler verebiliyoruz.
Oyunda karşımıza çıkan platform zorlukları ile birlikte yeni yollar yapmamız gerekiyor yahut arazi yok etmemiz gerekiyor. Karşımıza nasıl bir yapıda zorluk çıkıyorsa ona nazaran atılım yapmak ve hakikat biçimde bu hamleyi gerçekleştirmek bizim temel gayemiz. Yani lazer yapan ile ister yeni bir yol yapıyor istersek de karşımızdaki pürüzü kırarak araziyi açmaya çalışıyoruz.
Retro stili bu platform macerasında üç boyutlu modellemeler, gerçek vakitli piksel sanatı ve eski stil renk paleti ile bir arada yolumuza koyuluyoruz. Oyun içerisinde gerçekçi bir araç fiziği yer alıyor ve bunun yanı sıra dinamik yıkım ve etraf etmenleri de bu imal içerisinde bulunuyor. Bunlar harmanlandığında da bizlere hem eski biçimde hem de yenilikçi bir stilde bir oyun karşımıza çıkıyor. Hasebiyle farklı mekaniklere ve farklı dinamiklere sahip bu oyun hakikaten de denenmesi gereken üretimlerden biri diyebilirim.
 
 
Yukarıda saydığım özellikler dışında dinamik arazi tespitleri, atlama kuvveti, sıçrama kuvvetinin hesaplanması, ışıkların hassasiyeti ve daha fazla ince mekanikler yer alıyor. Biz de bu direktiflere uyarak oyunda platform zorluklarını aşmaya çalışıyoruz.
Farklı bir yapıyı ve farklı bir üslubu bizlere sunmaya çalışa  bu üretim 19 Nisan tarihinde biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.  Siz de bu usul retro platform oyunlarından hoşlanıyorsanız bu üretime bir göz atabilir ve bir talih verebilirsiniz. Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz istek listenize ekleyebilirsiniz. Oyunun ek olarak yeniden Steam sayfası üzerinde bir demo sürümü bulunuyor. Bu demo sürümü sayesinde oyunu bir kısmını deneyebiliyor ve oyunun temel mekaniklerini öğrenebiliyorsunuz. Münasebetiyle bu demo sürümü sayesinde oyunu satın alıp almayacağınıza karar verebiliyorsunuz.
 
– Minecraft Legends (18 Nisan: aksiyon, strateji, çevrimiçi, açık dünya)
 
 
Mojang Studios, Blackbird Interactive tarafından geliştirilen ve Xbox Game Studios tarafından yayınlanacak olan  çevrimiçi aksiyon, strateji, açık dünya oyunu Minecraft Legends, 18 Nisan tarihinde biz oyun severler ile buluşmaya hazırlanıyor. Minecraft hayranları için liaç üzere gelecek olan bu üretim içerisinde ister tek oyunculu istersek de çevrimiçi çok oyunculu bir biçimde arkadaşlarla ve rakip oyuncularla bir arada oynayabilecek ve bu geniş dünyaya adım atabileceğiz. Oyun içerisinde çeşitli çatışma ve gayret anları, aksiyona giriştiğimiz kısımlar ve daha fazlası bizleri bekliyor olacak.
Oyun içerisinde Minecraft kozmosunun genişlediğini görebilecek ve bu kainatın sırlarına açığa çıkarabileceğiz. Tekrar oyun içerisine atıldığımız bu açık dünya macerasında etrafı keşfedebilecek, çeşitli objeler toplayabilecek ve bu topladığımız objelerle bir arada çeşitli aletler ve araçlar yapabileceğiz. Yaptığımız bu araçlar ve aletler ile karşımıza çıkan düşmanlara karşı ve tehlikelere karşı gelebilecek, yeri geldiği vakit da rakip oyunculara karşı bu araçlarla ve aletlerle bir arada karşı çıkabileceğiz. Oyunda dinamik dünya yapısı bizleri bekliyor olacak, hem kendimize ilişkin bir üs inşa edebilecek hem de etrafı keşfedebilecek ve Minecraft kozmosunun tadını çıkarabileceğiz.
 
 
Oyun içerisinde farklı farklı bölgeler bizleri bekliyor olacak. Yeniden atıldığımız bu macera içerisinde farklı bölgelere giderek bu açık dünyayı keşfedebilecek, keşfettiğimiz esnada çeşitli görüntülerle ve atmosferlerle karşılaşabilecek. Öbür yandan da çeşitli ve türlü tehlikelerle de karşı karşıya geleceğiz. Oyunda hem tehlikeli hem de rahat bir tecrübenin yer alacağını söyleyebilirim. Hem bir yandan etrafı gezerken keşfederken o atmosferin ve görüntünün tadını çıkarabilecek hem de türlü aksiyonlar içerisine girebileceğiz, yani oyun içerisinde iki farklı zıt tıp bir ortaya gelmiş diyebilirim.
Oyun içerisinde büyük bölge savaşlarına girebilecek, üslerin ve farklı oyuncuların bölgelerini fethedebileceğiz. Oyunda yeniden etrafı keşfederken çok dikkat etmemiz gerekecek zira öteki oyunculardan gelen ataklar yahut doğal hayatta yer alan tehlikeler bizleri bekliyor olacak. Oyunda yeniden Minecraft evreninden aşina olduğumuz domuzlar, çeşitli Creeper tipleri ve daha fazlası bizleri bekliyor olacak. Oyunda kendimize ilişkin bir üs inşa edebilecek bu üssü korumak için çeşitli savunma düzenekleri ve yapıları kurabilecek ve dışarıdan gelen ataklara karşı kendimizi koruyabileceğiz. Oyunun aslında temelinde bu yatıyor, kendi bölgemize oluşturmak, kendimize ilişkin bir üs inşa etmek, bu yapıyı başka oyunculardan ve düşmanlara karşı korumak.
 
 
Oyun içerisinde hem kendi üssümüzü koruyabilecek hem de farklı düşman bölgelerine yanlışsız adım atabileceğiz. Farklı düşman bölgelerine gerçek kendi arkadaşlarımızla bir arada ilerleyebilecek ve çeşitli stratejik savaşlara giriş yapabileceğiz. Oyunda sağdan soldan bölgeyi kuşatabilecek, düşmanları abluka altına alabilecek ve daha fazlasını yapabileceğiz. Oyunda bir yandan stratejik savaşlara girerken başka yandan da bizlere sunulan öyküyü öğrenmeye çalışacağız.
Yıkımın eşiğinde olan bir dünyayı atılacağımız bu oyun içerisine etrafı keşfedebilecek, çeşitli gizemleri açığa çıkarabilecek ve bizlere sunulan öykünün aslını öğrenebileceğiz. Farklı bir tecrübe yaşayabileceğimiz bu dinamik ögelere sahip açık dünya aksiyon macera oyunu içerisinde farklı kaynakları toplayabilecek, farklı hayat çeşitleri ile ve canlılarla karşılaşabilecek, hem tanıdık hem de farklı karakterlerle birlikte etkileşime geçebilecek ve onları görebileceğiz. Oyun içerisinde farklı farklı dinamik geçişler bulunacak, bu dinamik geçişler sayesinde hem akşam hem gündüzü görebileceğiz bir yandan yağmur yağarken öteki yandan da bir anda güneş açabilecek ve yağmurun o bıraktığı izleri görebileceğiz.
 
 
Minecraft kozmosunu genişletmeye çalışan bu oyun içerisinde  yayınlanan oynanış görüntülerine ve fragmanlarına nazaran geniş çaplı bir savaş içerisine dalabilecek, bu daldığımız savaşla bir arada kahraman olma yolunda ilerleyebileceğiz. Oyunda bir yandan etrafı keşfederken başka yandan da kendimizi savunmak için çeşitli zırhlar ve silahlar yapabilecek, bunların imali da büsbütün bize ilişkin olacak. Oyunda bir yandan görüntülerin ve atmosferin keyfini sürerken başka yandan da kendimizi huzursuz hissedeceğiz zira her an her yerden bir düşman saldırısı ve oyuncu saldırısı gelebilir. Hasebiyle oyunda bu bahse epeyce dikkat etmemiz gerek.
Oyunda üstte da bahsettiğim üzere hem tek oyunculu hem de çevrimiçi çok oyunculu bir yapı bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde PVP modu bulunacak, PVP modu sayesinde oyuncularla bir arada karşı karşıya gelecek ve öbür oyuncularla birlikte kapışabileceğiz. PVP modu içerisinde kendi köyümüzü savunabilecek, savunmak için de çeşitli yapılar inşa edebilecek ve büyük duvarlar dikebileceğiz. Kendi köyümüzü kurabildiğimiz ve savunabileceğimiz bu PVP modu içerisinde rakiplere karşı meydan okuyabilecek, kendimize ilişkin müttefikler toplayabilecek ve bu müttefiklerle birlikte düşmanlara karşı çeşitli taarruzlar yapabileceğiz. Yani onların köyünü bir nevi elde etmeye çalışacağız.
 
 
Oyun içerisinde bu üslup köy ele geçirme ve oyuncuya karşı atak anları çokça bulunacak. Münasebetiyle oyunda bu hususa çok dikkat etmek gerekecek. Oyunun temelinde aslında bu yatacak. Bir yandan bu gayret içerisine girerken öteki yandan da etrafı keşfederek Minecraft’ın bizlere sunduğu kıssayı deneyimleyebileceğiz. Oyun içerisinde yeniden geliştirici grubun belirttiğine nazaran büyük çaplı savaşlar meydana gelecek, bu büyük çaplı savaşlarla birlikte rakip oyunculara karşı uzaktan yayımızı fırlatabilecek dilersek de düşmanların içerisine direkt dalabilecek, kılıç ve kalkanımızla bir arada onları alt etmeye çalışacağız. Oyunda bu stil aksiyon anları da yer alacak diyebilirim.
Oyun içerisinde kurduğumuz köy ile bir arada büyük savunma yapıları ve savunma düzenekleri inşa edebileceğiz, dilersek savunma sistemlerini inşa ederek gelen taarruzlara karşı kendimizi ve köyümüzü koruyabilecek, farklı ömür formlarıyla birlikte bu yapıyı da güçlendirebileceğiz. Oyun içerisinde bir yandan gizemli toprakları keşfederken öbür yandan da hayatta kalmaya çalışacağız. Oyunda yeniden farklı bölgelere giderek çeşitli yerleri keşfedebilecek, buradan çeşitli kaynaklar çıkararak envanterimizi atabilecek ve envanterimize attığımız bu eşyalarla ve kaynaklarla bir arada yeni araçlar ve silahlar üretebileceğiz.
Oyunda yeniden Minecraft evreninden aşina olduğunuz köylüler, domuzlar ve öteki canlı çeşitleri yer alacak. Oyun içerisinde etrafı keşfedebileceğimiz geniş bir dünya bizleri bekliyor olacak.
 
 
 
Gerimize topladığımız çeşitli müttefiklerle birlikte yollarda ilerleyebilecek, çeşitli yapıları keşfedebilecek ve daha fazlasını yapabileceğiz. Oyun içerisinde kendimize ilişkin bir at bulabilecek, bu atla birlikte etrafı keşfetmeye çalışacak ve yeni canlı cinsleri ile karşılaşabileceğiz. Oyun içerisinde tekrar aşina olduğumuz yeşil creeperlar ve daha fazlası bizleri bekliyor olacak. Oyunda kendi kurduğumuz grubumuzla birlikte – müttefiklerimizle bir arada büyük bir üs alanı inşa edebilecek, bu üs alanını dilersek 3-4 kat yapabilecek ve geniş duvarlara sahip olarak bu dünyaya inşa edebileceğiz. Oyun içerisinde inşa ettiğimiz bu üs alanı ile birlikte etrafına gelen ataklara karşı kendimizi koruyabilecek ve bu sayede hayatta kalmaya çalışacağız.
Bir müddettir geliştirilen ve bizlere sunulmayı bekleyen bu oyun 18 Nisan tarihinde biz oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda ve ön sipariş verilebilir. Türkçe lisanını destekleyen bu oyunun standart sürümü 399 Türk Lirası, Deluxe sürümü ise 499 Türk lirasından satışta. Oyun içerisinde hem tek oyunculu hem çevrimiçi PVP hem de çevrimiçi modlar yer alıyor. Bu modlarla birlikte Minecraft tecrübemiz daha da genişliyor ve bu genişleme ile bir arada büyük bir alana keşfetmeye çalışıyoruz.
 
– Tin Hearts (20 Nisan: birinci şahıs, öykü, keşif, macera)
 
 
Rogue Sun tarafından geliştirilen ve Wired Productions tarafından yayınlanacak olan birinci şahıs, kıssa, keşif, macera oyunu Tin Hearts, 20 Nisan tarihinde geliyor. Çeşitli öykülerin ve maceraların yer aldığı bu oyun içerisinde öykü odaklı bir yapı bizleri bekliyor olacak. Bu kıssa odaklı yapı içerisinde çeşitli seçimler yapabilecek ve bu seçimler de gidişata istikamet verecek. Oyun içerisinde her bir oyuncu bu seçimler hasebiyle farklı bir tecrübe elde edilecek ve farklı bir sona yanlışsız yol alabilecek. Münasebetiyle bu imal içerisinde bulunacağımız macerada çok farklı tecrübeler elde edebileceğiz.
Oyun içerisinde farklı farklı gizemleri açığa çıkarabilecek ve bu gizemleri açığa çıkarmak için de çeşitli ataklar ve seçimler yapabileceğiz. Oyuncaklarla dolu atıldığımız bu dünya içerisinde farklı bir usul bizleri bekliyor olacak. Oyunda öykü odaklı bir yapı benimsendiğimden ötürü bu kıssa gerek karakterler ortası konuşma ve o denli gerekse animasyonlar ve orta sahnelerle desteklenecek. Bu sayede oyun içerisinde bizlere aktarılacak olan öykü daha da açılacak ve ilerleyen kısımlarda bu öykünün nerelere varacağını öğrenebileceğiz.
 
 
Renkli bir sanat tarzını bizlere sunan ve keşif macera ögelerini bünyesinde barındıran bu imal içerisinde oyuncakları denetim edebilecek ve bunları kullanabileceğiz. Oyunda 40’tan fazla farklı düzey bulunacak ve bu düzeyler ortasında geçiş yapabileceğiz. Düzeyler kolaydan zora yanlışsız ilerleyecek ve bu zorluk düzeyi de her oyuncu için ülkü hale gelebilecek. Oyunda yeniden farklı farklı oyuncakları kullanabileceğiz ve oyuncakları da kendi gidişatımıza nazaran elde edebileceğiz. Çeşitli öyküleri açığa çıkarabileceğimiz ve çeşitli gizemleri ortaya dökebileceğimiz bu üretim içerisinde ilgi alımlı bir macera bizleri bekliyor olacak.
Oyun içerisinde temel hedefimiz kurşun asker birliklerini bu macera içerisinde hayata tutmak ve çeşitli platform ögelerini aşmak olacak. Oyunda bu kurşun asker birlikleri içerisinde ondan fazla asker bulunacak ve bu askerlerin her birini aslında ilerleyen maceralara sürüklemeye çalışacağız. Bulmaca ve platform öğelerinin yer aldığı bu oyun içerisinde platformlardan Ppatforma atlayabilecek çeşitli boşluklardan kendimizi aşağı yanlışsız bırakabilecek ve balonlara atlayarak aşağı hakikat süzülmelerini izleyebileceğiz. Oyunda farklı bölmelerden öteki bölgelere kadar çeşitli kısımlara ilerleyebilecek ve farklı farklı maceraları atılabileceğiz.
 
 
Oyuncaklarla dolu ve renkli bir grafik tarzının benimsendiği bu üretim içerisinde kurşun asker birliğini yönlendirmeye çalışacağız ve farklı düzeneklere karşı bulmacaları çözmeye başlayacağız. Oyun içerisinde üstlere yanlışsız sıçrayabilecek, ateş edebilecek ve aşağılara hakikat sürülebileceğiz. Her bölgede ve odalarda farklı farklı düzenekler ve zorluklar bizleri bekliyor olacak. Bu zorlukları aşmak için de oyunda birazcık vakit geçirmek gerekecek ve oyundaki bulmacaların temel mantığını anlamamız gerekecek. Oyun içerisinde farklı farklı kısımlar ve kısımlar bulunacak. Bu kısımlar ve kısımlarda temalar değişebilecek. Oyunun zorluğu da artış gösterebilecek. Hasebiyle etrafı düzgün gözetlemeli ve etraftaki ögeleri hakikat bir formda kullanmamız gerekecek.
Bulmacalarla ve kıssalarla dolu bu oyun içerisine üstte da bahsettiğim üzere 40’tan fazla kısım bulunacak ve bu kısımların her birinin farklı zorlukları yer alacak. Bu kısımlardaki zorlukları geçmeye çalışacak ve oyuncakları ilerletebileceğiz. Yeni yolları arşınlayabileceğimiz ve önümüzü açmaya çalışacağımız oyun içerisinde kurşun asker birliğinin içerisinde yer alan askerleri bir halde  hikayenin sonuna ulaştırmayı deneyeceğiz.
 
 
Böyle bir dünyanın bizlere sunulduğu bu imal içerisinde farklı farklı oyuncak cinsleri de bulunacak. Top biçimindeki oyuncaklardan balonlara kadar balon şişiren oyuncaklardan kitaplara ve ağaçlara kadar birçok farklı oyuncak izleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde küçüklüğümüzün oyuncakları bulunacak ve bu oyuncaklarla bir arada aslında büyük bir maceraya atılacağız. Oyundaki temel mantığımız çeşitli balonları şişirmek olacak ve bu balonlarla birlikte öbür yerlere süzülebilecek ve ulaşabileceğiz. Bu süzülme ile bir arada farklı bölgelere adım atabilecek ve bunlar da birlikte oyuncakları istediği yere göndermeye çalışacağız. Önümüzdeki yolları temizlemek için çeşitli atılımlar yapabileceğiz ve o ataklar ortasında da topu ateşlemek olacak. Oyunda farklı farklı oyuncakları yer alacak ve bu oyuncakları lisanından konuşmaya başlayacak – oyuncakların temel mantığını kavramaya çalışacağız.
Bulmacalarla dolu bu dünya içerisinde çeşitli masalsı öyküler de bulunacak, bu öyküler ortasında bizlere ilgi cazip bir yapı bekliyor olacak. Bu kıssalar bizlere hem orta sahnelerle hem de seslendirilmiş bir halde aktarılmaya çalışılacak. Bu öyküler doğrultusunda ilgi alımlı bir yapının bizlere sunulması hedefleniyor lakin olağan ki oyun çıktığı vakit bu öykünün bizlere aktarılış hali ve öykünün doluluk oranını öğrenmeye başlayacağız. Bakalım bizlere nasıl bir kıssa sunacak daima birlikte göreceğiz.
 
 
Oyun içerisinde atıldığımız bu oyuncak macerasında kendimizi tıpkı bir çocuk üzere hissedebileceğiz ve çocukluğumuza geri dönebileceğiz. Oyunda farklı farklı oyuncaklar yer alacak ve bu oyuncakları hakikat bir formda ve hakikat vakitte kullanmamız gerekecek. Örneğin yüksek bir yerlere çıkmamız ve bir yerden bir yere ulaşmamız gerekiyorsa balon şişirme oyuncağı ile balonları şişirecek ve bu balonla birlikte istediğimiz yere gidebileceğiz. Bu balonla bir arada üstlere hakikat çıkabilecek ve aşağılara gerçek sürülebileceğiz bu da bir yerden diğer bir yere gitmek için seyahat prosedürü olarak karşımıza çıkacak.
Farklı farklı ipuçlarını bulabileceğimiz ve çeşitli sırları açığa çıkarabileceğimiz bu büyülü dünya içerisinde alternatif bir vakit çizgisi bizleri bekliyor olacak. Kendimizi oyuncak dükkanında hissedebileceğimiz ve çeşitli oyuncakları elde edebileceğimiz ve onları kullanabileceğimiz bu üretim içerisinde renkli bir dünya bizleri bekliyor olacak. Hem bilim kurgu hem öykü odaklı ve seçim odaklı bir yapının bizlere sunulduğu bu oyun içerisinde his yüklü bir kıssa de bizleri bekliyor olacak.
 
 
Oyun içerisinde farklı farklı yapılar bizleri bekliyor olacak. Tahta bloklardan davullara oyuncak trenlerden oyuncak toplara kadar birçok farklı öge bu oyun içerisinde yer alacak. Oyunun içerisinde her bir oyuncağın geçmişine gidebilecek ve bu öykü kırıntılarını aklımızın bir köşesine yazabileceğiz. Oyunda tekrar farklı bir mekanik olarak vakti yönetebilecek ve bu vakit konusunda da geliştirici grup bizlere geniş bir özgürlük sunmuş diyebilirim. Oyun içerisinde vakti değiştirebilecek ve çeşitli ataklar yapabileceğiz. Bu sayede bulmacaları tamamlamak ve onları geçmek için vakti istersek durdurabilecek, ileri yahut geri sarabileceğiz. Bu durum büsbütün bizim elimizde olan bir şey olacak.
Siz de bu üslup bulmaca ve macera oyunlarından hoşlanıyorsanız ve bir yandan da platform zorluklarını aşmak istiyorsanız bu imale bir göz atabilir ve bir baht verebilirsiniz. Oyun tam bir oyuncak dünyasını bizlere sunuyor ve buradaki oyuncaklar alışılmış ki hareket ediyor ve canlı bir halde karşımıza çıkıyor. Oyun içerisinde farklı farklı kısımlar bulunuyor ve bu kısımların her biri kendine has zorlukları yer alıyor. Buradaki temel gayemiz oyuncakları istediği yere götürmek ve bu platform zorluklarını aşmak olacak. Her bir kısımda farklı zorluklar bulunacak ve bu kısımlardaki zorlukları aşmak da büsbütün bizim işimiz olacak.
 
– God of Rock (18 Nisan: çok oyunculu, ritim tabanlı, dövüş)
 
 
Modus Studios tarafından geliştirilen ve birebir grup tarafından yayınlanacak olan çok oyunculu, ritim tabanlı, dövüş oyunu God of Rock, 18 Nisan’da biz oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Ritim tabanlı bu oyun içerisinde büsbütün karşımıza çıkan rakipleri alt etmeye odaklanacak, odaklandığımız bu noktada da ritimle birlikte karşımızdaki rakipleri alt etmeye başlayacağız. Oyun içerisinde farklı farklı müzisyenlerden çeşitli  ritimler ve müzikler yer alacak. Bu müziklerle ve ritimlerle bir arada de çeşitli atılımlar yapabilecek böylelikle yolumuza devam etmeye çalışacağız.
Üstünlük savaşına katılacağımız bu oyun içerisinde birebir maçlara katılacak, bu maçlarda en düzgünü almaya çalışacağız. Oyunda tekrar çok farklı müzikler ve ritimler bizlere eşlik edecek. Öykü modu sayesinde de çeşitli kıssaları deneyecek, art planda öyküyü deneyimleyebileceğiz bu öykü modu kapsamında daima olarak ritim savaşlarına katılabilecek ve bu ritim savaşlarında galip çıkmaya çalışacağız. Renkleri bir sanat tarzını bizlere sunmaya hedefleyen bu oyun içerisinde çeşitli marifetlere sahip olacak ve bu maharetleri de yeri geldiği vakit kullanabileceğiz.
 
 
Oyunda farklı farklı düşmanlar ve rakipler yer alacak, bu rakipleri daima olarak indirmeye çalışacağız ve en son rakibi de indirdikten sonra bu savaştan galip geleceğiz. Oyun içerisinde farklı şekilde mekanikler ve çeşitli müzikler yer alacak. Bu müzikler ve ritimler sayesinde de aslında hareketlerimiz ritme uydurmaya çalışacağız. Bu sayede en düzgün biçimde rakipleri alt etmeye başlayacağız. Oyun içerisinde 2 boyutlu bir dövüş tarzı benimsemiş durumda. Yandan görünümlü bir kamera bakış açısına sahip olan bu üretim içerisinde rakiplere karşı özel atılımlar yapabiliyor ve bu özel atılımlar üzerinde yoğunlaşabiliyoruz. Her biri oyuncu bu oyun içerisinde farklı bir tecrübe elde edecek bu tecrübe sayesinde ritim tabanlı bu oyunun tadını çıkartabilecek diyebilirim.
 
Oyun içerisinde hem tek oyunculu hem de çevrimiçi PVP modu ile bir arada ister öteki oyuncularla kapışabilirsiniz isterseniz de botlara karşı bu serüveninizi sürdürebilirsiniz. Oyunda üstte da belirttiğim üzere bir kıssa modu bulunacak, bu kıssa modu kapsamında bizlere art plana çeşitli öyküler sunulacak. Bu kıssayı hem öğrenmeye çalışır hem de bizlere sunulan bu dünyada neler olup bittiğini öğrenebiliyoruz. Oyunda bu öykü modunun dışında ise üstte da bahsettiğim üzere çevrimiçi PVP – bölünmüş eşli oyun formunda çeşitli modlar da yer alıyor .Dilerseniz bunları da oyun içerisinde deneyimleyebilirsiniz.
 
 
Ritim tabanlı bu imal içerisinde amacımız galip gelmek olacak. Oyun içerisinde 40’tan fazla müzik yer alacak ve bu müzikler boyunca daima olarak kendimizi ritme kaptırmış bir formda bulacağız. Oyun içerisinde ritim her şeydir hasebiyle ritme uymak çok kıymet arz ediyor. Bu usul oyunlarda ritimle birlikte çeşitli atılımlar gerçekleştirmemiz oyunda galip çıkmamızın anahtarıdır diyebilirim. Oyun içerisinde farklı dövüş teknikleri yer alıyor. Bu dövüş teknikleri ile birlikte de kendimizi hem ritimle birlikte ilerletebiliyoruz hem de bu dövüş tekniklerini rakiplere karşı uygulayabiliyoruz. Oyun içerisinde kolaydan zora gerçek bir zorluk düzeyi bulunuyor. Birinci olarak oyunu öğrenmeye ve mekanikleri üzerinde ustalaşmaya çalışıyor daha sonra bu zorluk düzeyi gittikçe artış gösteriyor ve artık bizim daha şiddetli rakiplerle karşılaşmamıza bu durum sebebiyet veriyor.
Oyunda daima olarak karşı ataklar yapacak ve rakibi alt etmeye çalışacağız. Oyunda yeniden özel ataklar yapabileceğimiz bir bar bulunacak, bu bar sayesinde özel vuruşlar yapabileceğiz. Bu barın içi ne kadar dolu olursa ve ne kadar çok rakibe karşı gelebilirsek o kadar çok özel atılımlar yapabilme talihimiz olacak. Bu bar dolduğu vakit özel bir atak gerçekleştirecek – buna ulti de diyebiliriz – ve bu gerçekleştirdiğimiz özel atılım sayesinde rakibi kolaylıkla alt edebileceğiz. Münasebetiyle oyun içerisinde bu şekil yapılar da bulunacak ve bunu daima olarak ritme uydurduğumuz vakit süratli bir biçimde doldurabileceğiz.
 
 
Farklı rakiplerin ve farklı oyuncuların yer alacağı bu oyun içerisinde çevrimiçi PVP moda epey fazla kullanılacak diyebilirim. Zira oyun içerisinde dünya çapında yer alan oyuncularla bir arada ritim kapsamında kapışabilecek ve bu sayede müziğin keyfini çıkartabileceksiniz. Oyun içerisinde 12 farklı karakter bulunacak, bu karakterlerden rastgele birini alacak mıyız şimdi bilemiyoruz. Tahminen bizlere birinci etapta standart bir karakter verilir ve bu karakterle bir arada ilerleyen süreçte yeni karakterlerin kilidini açabiliriz yahut en başta tüm karakterlerden rastgele birileri kullanabiliriz, bunu şu anda bilemiyoruz.
Oyunda öteki yandan karakterler dışında 8 farklı kısım bulunuyor. Bu 8 farklı kısımda farklı temalar ve farklı sahne yapıları bizleri bekliyor olacak. Oyun içerisinde farklı farklı karakterler ve farklı sahneler bizimle bir arada olacak diyebilirim. Oyunda üstte da bahsettiğim üzere hem kıssa modu hem çevrimiçi PVP modu yer alacak. İstediğimiz vakit bu kısımlara geçiş yapabilecek ve oyunu nasıl oynamak istiyorsanız o biçimde devam edebileceksiniz.
 
 
Oyunun öykü modunda bizlere art planda bir kıssa anlatılacak, bu kıssa bizlere karakterlerin konuşmaları biçiminde ve diyaloglar formunda aktarılacak. Karakterler konuşurken öykü kapsamında çeşitli kıymetli kısımları öğrenebilecek ve kendi karakterimizle birlikte en son ayakta kalan dövüşçü olarak sahnede yer almamız gerekecek. Kıssa modu kapsamında standart olarak bu halde bir yapı karşımıza çıkacak yani karşımıza daima olarak rakipler gelecek ve bu rakipleri alt etmek bizim işimiz olacak.
Oyun içerisinde üstte da bahsettiğim üzere zorluk düzeyi bulunacak, bu zorluk düzeyi kolaydan zora gerçek bir ilerleyişe sahip olacak. Dilerseniz bu ilerleyişi daha da kolaylaştırmak ismine eğitim moduna giriş yapabilir ve eğitim modunda her müziğin en sıkıntı kısımları üzerinde savaşmaya çalışabilirsiniz. Hasebiyle oyun ritim tabanlı olduğu için her müzik üzerinde farklı farklı ustalaşmanız gereken anlar bulunacak. Her notanın arkasında da sizin çeşitli ataklar yapmanız gerekecek. Hasebiyle bunun öğrenmesi de bir süreç gerektirecek. O yüzden eğitim moduna bir göz atmanızı şimdiden tavsiye ediyorum.
 
 
Oyunda yeniden tüm bu özellikler dışında bir de müzik editörü bulunacak. Bu müzik editörü sayesinde müziklere istediğimiz üzere notalar ekleyip çıkarabileceğiz ve kendi dokunuşumuzu oyun içerisine ve müzik içerisine adapte edebileceğiz. Yani oyun içerisinde aslında bir nevi müzikleri remix yahut Cover haline getirebilecek, bu sayede kendimize has bir müzik da oluşturabileceğiz diyebilirim. Bu da farklı bir mekanik olmuş ve oyun içerisinde hoş bir dokunuş getirmiş.
Kısaca toparlayacak olursam oyun içerisinde ritim tabanlı bir dövüş aksiyon teması bizleri bekliyor olacak. Renkli karakterlerle ve renkli temalarıyla karşımıza çıkacak olan bu imal içerisinde kendimizi müziklerin ritmine kaptırabilecek ve bu müziklerin ritmini kaptırdığımız esnada karşımızdaki rakip oyuncuyu alt etmeye çalışacağız. Oyunun öykü modunda en son hayatta kalan dövüşçü olarak yer almaya çalışacak ve buradan galip çıkmaya çalışacağız. Oyunun öbür taraftan çevrimiçi modu da bulunacak ve dünya çapındaki oyuncularla burada kapışabilecek ve en uygunu olduğumuzu onlara göstermeye çalışacağız. Oyunda öteki taraftan müzik editörü bulunacak. Bu şarkıyı editörü sayesinde müziklere yeni notalar ekleyip çıkartabileceğiz ve farklı eklemeler yapabileceğiz.
 
 
Oyun 18 Nisan tarihinde biz oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Siz de bu usul ritim tabanlı aksiyon dövüş oyunlarından hoşlanıyorsanız bu imale bir göz atabilirsiniz. Oyunu şu anda Steam sayfası açık durumda ve dilerseniz istek listenize bu Steam sayfası üzerinden ekleyebilirsiniz.
 
– Coffee Talk Episode 2: Hibiscus & Butterfly (20 Nisan: kıssa, macera, görsel roman)
 
 
Toge Productions tarafından geliştirilen ve birebir grup tarafından yayınlanacak olan öykü odaklı macera, görsel roman oyunu Coffee Talk Episode 2: Hibiscus & Butterfly, 20 Nisan tarihinde çıkış yapmaya hazırlanıyor. Birinci oyunu ile bir arada sevilen ve oyuncuların gönüllerine taht kuran bir üretim olan Coffe Talk, ikinci kısmıyla birlikte yine karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Oyun içerisinde yeniden farklı farklı karakterler karşımıza çıkıyor ve bu karakterlerle daima olarak diyaloglara girebiliyor ve onların kahve siparişleri tamamlayabiliyoruz. Ssevilen görsel roman niteliğindeki bu kıssa tabanlı oyun içerisinde farklı farklı siparişler hazırlayabiliyor ve bu siparişlerle bir arada birçok karakterle etkileşime geçebiliyoruz.
Kahve dükkanında yer aldığımız ve siparişleri tamamladığımız bu oyun içerisinde farklı farklı sıcak içecekler demleyebiliyor ve bunları müşterilere ikram edebiliyoruz. İkram ettiğimiz esnada bu karakterlerle birlikte çeşitli diyaloglara girebiliyor ve bir diyaloglar ile onların art planda yaşadıkları öyküleri ve ne yapmak istediklerini öğrenebiliyoruz. Daima olarak diyaloglarla ilerlediğimiz bu oyun içerisinde aslında görsel roman tecrübesi yaşıyoruz diyebilirim. Birinci oyunda da tıpkı halde diyaloglar ve sipariş hazırlama özelliği üzerinde durulmuştu artık ise bu teknik daha da geliştirilerek ve farklı diyaloglara bölünerek ikinci kısım olarak karşımıza geliyor.
 
 
Oyunda bir kahve dükkanında yer aldığımız için daima olarak bir barista misyonu üstleneceğiz, burada daima olarak farklı farklı içecekler yapabilecek ve müşterilerin siparişleri tamamlamaya çalışacağız. Oyunda farklı farklı kullanabileceğimiz içerikler ve baharatlar bizleri bekliyor olacak. Örneğin bir kahve içerisine çikolata atabiliyor ve kahveyi daha dolgun bir halde müşterilere sunabiliyoruz. Oyun içerisinde sıcak içecekler demleyebiliyoruz, eski üslup kahveler sunabiliyoruz ve müşteriler isteğine nazaran bunları verebiliyoruz.
Bu oyun içerisinde bir yandan kahve hazırlarken öteki yandan ise müşterilerle bir arada diyaloglara girebiliyor, onların kıssalarını öğrenebiliyor ve yeni maceraları kapılarını aralayabiliyoruz. Doğal karşımıza çıkacak olan bu müşteriler farklı ırklarda geliyor. Bu ırklar ortasında beşerler, orklar, elfler ve daha fazlası yer alıyor. Bununla birlikte farklı görünümlerde ve farklı tiplemelerde karakterler karşımıza çıkıyor ve bu karakterlerin her birinin farklı kıssaları ve farklı görünümleri bulunuyor. Karakterler ortası girdiğimiz diyaloglarla bir arada müşterilerin kıssalarını art planda öğrenebiliyor, enteresan ve tuhaf olaylarla karşılaşabiliyor ve onların anlatmak istediklerine can kulağıyla dinleyebiliyoruz.
 
 
2. kısımla birlikte oyuna daha fazla kahve içeriği ve daha fazla müşteri çeşitliliği geliyor. Yeniden kahve dükkanı işlettiğimiz ve sıcak içecekler hazırladığımız bu bu üretimde bir yandan yaratıcılığımızı göstererek farklı usulde içecekler hazırlayabiliyor ve müşterileri bu sayede şad edebiliyoruz. Oyun içerisinde kullanabileceğimiz içerikler ortasında çay, zencefil, nane, çikolata, kahve ve daha fazlası yer alıyor. İstersek bunları harmanlayabiliyor ve daha farklı içecekler hazırlayabiliyoruz. Latteden sade kahveye nane aromalı içeceklerden çikolata aromalı içeceklere kadar birçok farklı sıcak içecek çeşidi bu oyun içerisinde yer alıyor.
Görsel roman niteliğindeki bu oyunda diyalog temelli bir yapı bulunuyor ve art planda da değişkenlik gösteren bir atmosfer yer alıyor. Bir kafe atmosferine kendimizi bıraktığımız art planda da natürel ki bizlere bir müzik eşlik ediyor. Art planda çalan bu müzik eşliğinde kafe ortamında oturuyor ve güya arkadaşlarla bir ortamda buluşmuşuz ve orada sohbet ediyormuşuz üzere bir hissiyata kapılıyoruz. Bu oyunda yeniden art planda rahatlatıcı bir müzik yer alıyor ve müzikle bir arada kendimize rahatlığın ve sıcaklığın akışına bırakıyoruz. Kafedeki o sohbet içeriğine daldığımız oyunda hem rahatlatıcı bir müzik hem kahve sohbeti hem de sıcak bir kıssa bizleri bekliyor olacak.
 
 
Oyun içerisinde giriştiğimiz diyaloglarla bir arada farklı karakterlerin öykülerini öğrenebiliyor ve bu kıssalara dokunabiliyoruz. Oyunda yeniden kahve siparişlerine çeşitli dokunuşlar yapabiliyor, onların üzerine krema ile çeşitli görseller hazırlayabilir ve daha fazlasını yapabiliyoruz. Tatlı ve beğenilen mekaniklerle birlikte karşımıza çıkacak olan bu oyun içerisinde natürel ki kendine has mekanikler bulunuyor. Bu mekaniklerle bir arada kahvelerimizi hazırlıyor, demliyor ve sıcak bir biçimde müşterilere sunabiliyoruz. Oyun içerisinde yeniden hazırladığımız bu sıcak içecekleri çeşitli biçimlerde servis edebiliyor ve müşterileri daha fazla yaranabiliyoruz. Oyunda tekrar kahve üzerine süt dökebiliyor, tekrardan geri alabiliyor, istersek bu kahve üzerine çeşitli eklemeler yapabiliyor ve bunu bu biçimde servis edebiliyoruz. Kısaca istediğimiz biçimde kahveyi düzenleyebiliyor, içerikler ekleyebiliyor ve daha fazlasını yapabiliyoruz.
Oyun içerisinde sistem olağan ki diyaloglar ile yürüdüğü için bir diyalog sistemi bulunuyor. Bu diyalog sistemi ile birlikte çeşitli dokunuşlar yapabiliyor ve karşıdaki müşteriyle süratli bir halde konuşabiliyoruz ve ayrıntılara giriş yapabiliyoruz. Oyunda yeniden tuhaf olaylar meydana gelebiliyor ve bu meydana gelen olaylarla bir arada gidişat biraz daha heyecanlanıyor ve gizemli hale gelebiliyor. Oyunda yeniden art planda çeşitli atmosferler bulunuyor ve bu atmosferlerin değişkenlik gösterdiğini görebiliyoruz. Buna aslında bir nevi dinamik hava şartları da diyebiliriz zira günden güne ve saatten saate art planda yer alan hava değişkenlik gösteriyor. Bir yandan yağmur yağarken öteki yandan ise anında güneş açabiliyor ve bu değişimin farkına varabiliyoruz. Yağmur yağarken oyunun art planda yağmur seslerini duyabiliyor ve bu sayede kendimizi rahatlatıcı bir tecrübe içerisinde bulabiliyoruz.
 
 
Görsel roman niteliğinde olan bu üretim büsbütün diyaloglar üzerinden yürüdüğü için daima olarak okumak durumunda kalıyoruz. Şayet okumayı seviyorsanız ve çeşitli karakterlerle daima olarak etkileşime geçmeyi seviyorsanız bu üretime bir bakabilirsiniz ve bir göz atabilirsiniz. Oyunda tuhaf tuhaf karakter tiplemeler yer alıyor bu tiplemelerle birlikte etkileşime geçebiliyor ve onları ne yapmak istediğini, art plandaki kıssalarını öğrenebiliyoruz. Yeniden oyun içerisinde buluştuğumuz ve konuştuğumuz karakterlerle bir arada onları toplumsal medyalarına göz atabiliyor ve neler paylaştıklarına bakabiliyoruz.
Oyun içerisinde gizemli karakterlerden eğlenceli karakterlere korkutucu karakterlerden tuhaf tiplemelere kadar birçok farklı cins bulunuyor. Bu karakterler karşımıza geldiğinde ne yapmak istediklerini aslında az çok anlamaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde daima olarak ilerleyerek ve diyaloglara girerek aslında bir nevi insan sarrafı olmaya çalışıyoruz diyebilirim. Zira oyunda daima olarak tuhaf karakterlerle etkileşime girdiğiniz için onların tiplerine ve isteklerine karşı artık bir yerden sonra alışıyor ve ne yapmak istediklerini kestirebiliyoruz.
 
 
20 Nisan tarihinde çıkış yapacak olan bu görsel roman niteliğindeki öykü macera oyunu bizlere üstte bahsettiğim üzere rahatlatıcı bir tecrübe sunmaya hazırlanıyor. Oyunun şu anda Steam sayfası açık durumda, dilerseniz Steam sayfasından istek listenize ekleyebilir ve oyun çıkış yaptığı bir bildirim alabilirsiniz. Bu bildirim sayesinde oyunun çıktığında anında haberdar olabilirsiniz. Oyunun öteki yandan Steam sayfası üzerine bir demo sürümü bulunuyor. Bu demo sürüm sayesinde oyunun bir kısmını ve birinci etabını deneyebiliyor ve oynayabiliyorsunuz. Bu demo sürümü aracılığıyla oyunu satın alıp almayacağınıza da karar verebiliyorsanız. Münasebetiyle bu demo sürümünü öncelikli olarak oynamak ve göz gezdirmek çok değerli.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu