Oyun

Sony, 2021 yılında PS Plus ile ne kadarlık oyun ikram etti?

Sony, şimdi Microsoft’un Game Pass atağına radikal bir karşılık vermiş değil. Buna rağmen 2022’de tıpkı Xbox Game Pass ve PC Game Pass‘te olduğu üzere PS Plus ile muhakkak bir abonelik modeline geçileceğine çabucak hemen kesin gözüyle bakılıyor.

Her ne kadar Sony, Microsoft üzere her ay fiyatsız olarak sunduğu oyunların toplam fiyatları üzerinden bir tanıtım yapmasa da Polygon tarafından yapılan yeni araştırma, ünlü Japon şirketin PlayStation Plus abonelerine 2022 yılında ne kadarlık oyun verdiğini ortaya koydu.

PS Plus, yaklaşık 1500 dolarlık oyun verdi

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma, Microsoft’un PC Game Pass ve Xbox Game Pass abonelerine, 2021 yılında toplam ne kadarlık oyun sunduğunu ortaya çıkarmıştı. Buna nazaran ünlü şirketin, Halo Infinite, Psychonauts 2 ve Forza Horizon 5 üzere AAA kalitesinde imaller da dahil olmak üzere toplam 6.317 dolar kıymetinde oyun sunduğu ortaya çıkmıştı.

Bu hafta yapılan yeni bir araştırma ise Sony’nin PlayStation Plus abonelerine ikram ettiği oyunların bedelini gösteriyor. Buna nazaran Sony, 2021 yılında geçirdiğimiz 12 ay boyunca oyunculara toplam 1424 dolar pahasında oyun ikram etti. Toplamda 40 adet oyun sunan Sony’nin verdiği oyunların ortalama kıymeti ise 40 dolar olarak göze çarpıyor.

Burada Sony’nin oyunları kütüphanenize eklemenize müsaade verdiği için Xbox Game Pass’ten daha avantajlı bir sisteme sahip olduğu ve verdiği oyunların pahası daha az olsa da daha avatanjlı bir sistem sunduğu düşünülebilir fakat durum tam olarak o denli değil.

Gerçekten PlayStation Plus abonelerine armağan edilen oyunları oynamak için mevcut bir PS Plus aboneliğinizin bulunması gerekiyor. Şayet aboneliğiniz son bulmuşsa ve yenilememişseniz, yine abone olana dek bu oyunlara erişiminiz kaldırılıyor.

Pekala sizler Sony’nin bu yıl PlayStation Plus abonelerine verdiği oyunlarla ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce de Sony, Game Pass gibisi bir sisteme geçmeli mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu