Oyun

Blizzard, 100.000’den fazla hilecinin Overwatch 2’den banlandığını açıkladı

 
Blizzard tarafından oyunculara sunulan rekabetçi nişancı aksiyon oyunu Overwatch 2 şu anda oyuncular tarafından ilgi gören üretimler ortasında yer alıyor. Bu kapsamda oyun yeni güncellemeler alıyor ve elbette hileciler bu üslup oyunların yakasını bırakmıyor.
 
Blizzard ise yaptığı yeni açıklama ile Ekim 2022’den bu yana 100.000’den fazla hilecinin Overwatch 2 oyunundan banlandığını duyurdu.
 
Blizzard hilecilere geçit vermek istemiyor
 
 
 
Her rekabetçi çevrimiçi oyunda olduğu gibi Overwatch 2 de hilecilerden muzdarip. Her firma bu hilecileri engellemek için çeşitli hile programları geliştiriyor ve oyuna yeni güncellemeler getiriyor. Lakin her oyun hilecileri engelleme konusunda ne yazık ki başarılı olamıyor. Yeni güncellemeler ile hileciler de kendi sistemlerini güncelliyor ve bu durum bir döngü halinde devam ediyor.
 
Blizzard da hilecilerle baş etmek için çeşitli güncellemeler ve geliştirmeler sağlayan bir grup olarak karşımıza çıkıyor. Grup rekabetçi nişancı oyunu Overwatch 2’nin hilecilere yem olmasını istemiyor ve bu kapsamda her hafta yaklaşık beş bin hilecinin banlandığını açıklıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu