İnternet

Meta, düşük maliyetli internet hizmeti olan Express Wi-Fi programını sonlandırıyor

Meta, 2016 yılında başlattığı ve gelişmekte olan ülkelerdeki insanlara düşük maliyetli internet hizmeti sağlamak için taşınabilir ve uydu operatörleriyle paydaşlıklar kurduğu Express Wi-Fi programı sonlandırıyor. Şirket, program dahilinde internet erişimini güzelleştirerek pazarını genişletmeye çalışıyordu.

Express Wi-Fi sona eriyor

Express Wi-Fi programıyla beş yıldan uzun bir müddettir 30’dan fazla ülkedeki insanlara ucuz internet hizmeti sağlanıyordu. Şirket, her ne kadar bu hizmeti sonlandırıyor olsa da internet erişimiyle ilgili öteki projelere odaklanacağını belirtti.

Meta’dan yapılan açıklama: “Ortaklarımızla birlikte, Express Wi-Fi platformu aracılığıyla 30’dan fazla ülkedeki beşerler için halka açık Wi-Fi erişiminin genişletilmesine yardımcı olduk. Öbür projeler geliştirmeye odaklanmak için bu program üzerindeki çalışmalarımızı tamamlarken, daha âlâ temas sağlamak için telekom ekosistemindeki ortaklarla çalışmaya kararlıyız.” tabirleri yer aldı.

Geçtiğimiz ayın sonlarında yayınlanan haberlerle, Meta‘nın fiyatsız internet hizmeti olan Free Basics programındaki yazılım yanılgılarından ötürü kimi kullanıcılardan fiyat alındığı ortaya çıkmıştı. Bilhassa Pakistan’da kullanıcılardan ayda toplam 1,9 milyon dolar tahsil edildiği bildirilmişti.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Öteki Haberleri
  • Meta, Express Wi-Fi programını sonlandırıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu