Oyun

Bungie sonrası Sony’den oyun bombardımanı!

Canlı hizmet oyunları, artık oyun topluluklarının kaçınamayacağı bir boyuta ulaştı. Pek çok şirket hususla alakalı çeşitli fikirlerini ortaya atıyor olsa bile, büyük bir kısmı bunu hayata geçiremiyor. Lakin Bungie’nin yardımıyla Sony, önümüzdeki 4 yıl içerisinde bu çeşitte 10 oyun çıkarmaya hazırlanıyor. İşte detaylar…

Sony ile Bungie işbirliği, birinci meyvelerini veriyor

Son yıllarda ismini daha sık duymaya başladığımız canlı hizmet oyunları, aslında tanıtıldığı günden itibaren tıpkı bir uygulama üzere daima güncellenen, yenilikler eklenen ve çeşitli etkinliklerle bir nevi hayatta tutulan, nispeten yeni bir oyun kategorisi haline geldi.

Bu cinsteki oyunların ortak özelliğiyse fiyatsız olmasıdır. Zira şirketlerin asıl emeli, 1. adımda kullanıcıları oyuna çekmek oluyor. Akabinde oyun içerisindeki kostümlerden vazifelere, aktiflik giriş biletlerinden karakter özelliklerine kadar pek çok şey için fiyat talep ediliyor. Olağan bu ödemeler aslında işin kestirmesi olduğu için, oyuncular dilerse uzun yoldan büsbütün fiyatsız bir formda ilerleyebiliyor.

Sony’nin geliştirme çalışmalarına başladığı bu bahsi geçen 10 üretim, geçtiğimiz günlerde satın aldığı Destiny ve Halo’nun geliştiricisi Bungie tarafından desteklenecek. Mevzuyla ilgili açıklama yapan Sony CFO’su Hiroki Totoki şunları söyledi:

Bu satın almanın stratejik değeri, sırf son derece başarılı Destiny franchise’ını ve Bungie’nin şu anda geliştirmekte olduğu büyük bir yeni IP’yi elde etmede değil. Tıpkı vakitte uzmanlığı ve Bungie’nin canlı oyun hizmetleri alanında geliştirdiği teknoloji ile de ilgileniyoruz.

Şirketin gelecekteki canlı hizmet oyunları için özel planlarına gelince, ne Sony ne de Bungie tarafından bir ayrıntı verilmedi. Ancak, Guerrilla’s Horizon serisi yahut Sony Santa Monica’nın God of War‘ı üzere kimi mevcut PlayStation franchise’larını ileride bu alanda görebileceğimiz söyleniyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu