İnternet

Meta, Instagram ve Facebook’a NFT’ler ekleyecek

Birçok büyük şirket değiştirilemez NFT’leri kendi sistemlerine ekleme planlarını sürdürüyor. Bu şirketler ortasına katılan Meta’nın, Instagram ve Facebook kullanıcıları için platformlar ortasında NFT oluşturma, görüntüleme ve satma yolları araştırdığı ortaya çıktı.

Toplumsal medya platformlarına entegre olacak

Facebook ve Instagram’ın kullanıcıların NFT’leri profil fotoğrafları olarak gösterebileceği bir özellik hazırladığını söyleyen Financial Times, ayrıyeten şahısların NFT’ler üretebilmelerini sağlayacak bir prototip hazırlandığını bildiriyor. Bununla birlikte Meta, kullanıcılara bu yapıtları alıp satabilecekleri bir pazar yeri oluşturacak üzere görünüyor.

Meta’nın şimdi erken bir evrede olan yeni NFT sisteminde değişikliklere gidebileceği bildirilirken, yeni haberin bizi şaşırtmadığını söyleyebiliriz. Çünkü ismini Meta olarak değiştiren şirket, metaverse’i platformlara entegre etmek için büyük yatırımlar gerçekleştiriyor.

Günümüzde NFT’leri sevip sevmeyen birçok kullanıcı bulunsa da Coinbase liderliğindeki bu sistem daha fazla gelişecek üzere gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde Mastercard ile anlaştığını duyuran şirket, kullanıcılara NFT’ler için daha fazla ödeme kolaylığı sağladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu