Mobil

Bir POCO modeli MIUI 13 güncellemesini almaya başladı

Ülkemizde de bir oldukça tanınan olan Xiaomi’nin alt markası POCO, her segmentte savlı telefonlar ile dikkat çekiyor. Stratejik olarak daha az paraya daha âlâ telefonlar tanıtan şirket, bilhassa X3 ailesi ile Türkiye’de kullanıcı kitlesini genişletmişti. Sonraki süreçte gelen birtakım telefonlar giriş-orta segment olurken, şirketin F3 serisini daha argümanlı bir donanımla karşımıza çıkarmıştı.

Üst kuruluş Xiaomi’nin yakın vakitte MIUI 13 arayüzünü tanıtması ve çeşitli telefonlarına bu güncellemeyi sunması, POCO kullanıcılarının başında soru işaretleri oluşturmuştu. Şirketin POCO aygıtlara güncelleme vermesi esasen bekleniyordu; lakin tarih tarafında açıklama yapılmamıştı. Bugün ise bir POCO modeli Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesine kavuştu.

POCO F3 GT, MIUI 13 güncellemesini aldı

Hindistan’da MIUI 13 dağıtım sürecini devam ettiren Xiaomi, birçok telefon için güncellemeler yayınladı. Üst segment telefonların Hindistan ve Çin pazarlarında Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesini almaya başlamasının akabinde hem orta segment telefonlar için çalışmalar hızlandı, hem de Redmi ve POCO alt markalarının telefonlarına paketler yayınlandı. Son talihli ise uygun fiyatlı amiral katili POCO F3 GT oldu.

MIUI 13.0.0.10.SKJINXM güncellemesini Hindistan’da almaya başlayan POCO F3 GT, şirketin öbür telefonları için de memnun edici oldu. Ocak 2022 güvenlik yamasını da beraberinde getiren güncelleme, bu çeyrek bitmeden farklı telefonlara daha sunulacak.

Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesi Hindistan’da Mart ayının sonuna kadar Xiaomi Mi 11 serisi, Redmi 10 Prime ve Redmi Note 10 ailesine sunulacak. Pekala sizler Xiaomi’nin güncelleme siyaseti ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizin kullandığınız telefon Android 12 güncellemesini aldı mı? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu