Mobil

Google Pixel katlanabilir telefonu ortaya çıktı

Google’ın katlanabilir Pixel akıllı telefonu üzerinde çalıştığı Android 12L beta sürümlerinde ortaya çıkmıştı. Artık ise telefona ilişkin tanıtıcı rehber animasyonlar da görünmeye başladı. Google Pixel Fold katlanabilir telefonu yakında geliyor. 

Google Pixel Fold katlanabilir telefonu ne vakit geliyor?

Google Pixel Fold katlanabilir telefonunun geçtiğimiz yıl sonlarında piyasada olacağına dair argümanlar mevcuttu lakin kaynaklar Google’ın birtakım bileşen siparişlerini iptal ettiği gündeme gelmişti. Bu bakımdan en geç 2022 yılının ikinci yarısına yönelik bir beklenti oluşmuştu. 

Android 12L ikinci beta sürümünde SIM kart girişine ait ortaya çıkan animasyonlar bunu doğrular nitelikte. Animasyonu inceleyenler ekranın açıldığı vakit 7.6 inçlik boyutta ve 7:8 manzara oranında olduğunu hesap etmiş. 

Google Pixel Fold katlanabilir telefonun neler sunacağı bilinmiyor lakin en azından Snapdragon 8 Gen 1 olacağına kuşku yok. Yıl içerisinde ortaya çıkacak yeni güncellemeler ile birlikte katlanabilir telefonun gidişatı hakkında da net bilgilere sahip olabileceğiz. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu