Yapay Zeka

İşinin yüzde 80’ini ChatGPT’nin yaptığını söyledi; ikinci bir işe girdi

OpenAI’nin yapay zeka takviyeli sohbet robotu ChatGPT’nin, pek çok insanın işini elinden alabileceği konuşuluyor. Fakat görünüşe bakılırsa, bunun tam zıddının yaşanması da mümkün. Başka bir deyişle ChatGPT, insanların birden fazla işte çalışmasına yardımcı olabiliyor.

Vice, birkaç çalışanla ChatGPT’yi günlük iş hayatlarında nasıl kullandıkları hakkında görüştü. Çalışanların tecrübeleri, salgının başlarında birçok çalışanın saklı bir ikinci işe girerek uzaktan çalışmadan yararlanmasıyla ortaya çıkan eğilimle temaslı görünüyor.

Adının kapalı kalmasını isteyen ve Ben takma ismiyle konuşan bir çalışan, iş yerinde yapay zeka aracını kullanabileceğini fark ettikten sonra ikinci bir işe başvurduğunu söyledi. Toronto’da yaşayan Ben, finansal teknoloji şirketlerinin yeni eserler pazarlamasına yardımcı oluyor. Ve bunun için çeşitli tanıtım metinleri yazması gerekiyor. Vice’a, ChatGPT’nin işini daha süratli ve daha verimli yapmasına yardımcı olduğunu ve bunun da kendisine daha fazla vakit kazandırdığını söylüyor.

Bu yılın başlarında Ben, chatbot’u kullandıktan sonra ikinci bir iş bulmak için vakti olduğunu fark ettiğini söyledi. Haber kaynağına, ChatGPT’nin temelini oluşturan AI modelinin güncellenmiş bir versiyonu olan GPT-4’ün piyasaya sürülmesinin işleri daha da kolaylaştırdığını belirtti. Ben, Vice’a “ikinci bir işte çalışabilmemin tek nedeni bu” dedi ve ekledi: “Dürüst olmam gerekirse, ChatGPT işimin yaklaşık %80’ini yapıyor. Ona yalnızca bir kıssa yazmasını söylüyorum ve bunu benim için verdiğim bağlama nazaran yapıyor.

Sohbet robotunu yöneticisine bildiri yazmak için bile kullandığını ve botun bunları organik görünmesi için küçük harflerle yazmasını tavsiye edecek kadar başarılı olduğunu kelamlarına ekliyor.

Ben, tekrar de ChatGPT tarafından hazırlanan metinleri vakit zaman düzeltmesi gerektiğini belirtiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu