Mobil

iPhone 14’ün ekranıyla ilgili sevindiren gelişme!

Apple, piyasaya sunduğu teknolojik aygıtlarıyla birçok kullanıcının ilgisini çekmeyi başarıyor. Bilhassa kendi işletim sistemi sayesinde öbür aygıtlarda bulunan işletim sistemlerine karşı alternatif sunması şirketi başarılı kılıyor.

Apple, 2022 yılının sonbaharında yeni iPhone 14 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Tanıtıma yaklaşık 9 ay olmasına karşın aygıtlarla ilgili birtakım teknik ayrıntılar sızdırıldı. Tezlere nazaran Apple, iPhone 14’ün ekranı ile kullanıcıları sevindirebilir.

iPhone 14, 120 Hz ekran yenileme suratına sahip olabilir!

Ortaya çıkan yeni savlara nazaran Apple, kullanıcılarına iPhone 14 ile 14 Pro’nun ekranları ortasında büyük farklar sunmayacak. Sonbaharda tanıtılacak tüm iPhone 14 modellerinde 120 Hz ekran yenileme suratı ve ProMotion teknolojisi bulunacak. ProMotion teknolojisi bizlerin karşısına iPhone 13 Pro‘da, iPad Pro’da ve yeni kuşak MacBook Pro’larda çıkmıştı.

Bu sayede kullanıcıların yalnızca daha uygun bir ekran alabilmek için 999 dolar fiyat etiketine sahip olması beklenen iPhone 14 Pro almasına gerek kalmayacak. Bunun dışında ProMotion teknolojisi sayesinde iPhone 14’ün güç tasarrufu artacak ve aygıtların pilleri daha uzun mühlet dayanabilecek. Bu duruma ProMotion’ın sunduğu değişken ekran suratı teknolojisi yardımcı olacak.

iPhone 14 serisinin RAM’leri de sızdırıldı!

iPhone 14 serisinin RAM’leri de tanıtıma yaklaşık 9 ay kala ortaya çıktı. Geçen seneye nazaran baz modellerde RAM ölçüsü 4 GB’dan 6 GB’a çıkarılacak. Bunların dışında 14 Pro modellerinde ise 6 GB RAM sabit kalacak. Yeni iPhone 14 serisindeki tüm aygıtlar 6 GB RAM ‘e sahip olmuş olacak. Aşağıdaki listeden geçen sene ve bu sene tanıtılacak serilerdeki RAM’leri bulabilirsiniz.

  • iPhone 13 Küçük: 4GB
  • iPhone 13: 4GB
  • iPhone 13 Pro: 6GB
  • iPhone 13 Pro Max: 6GB
  • iPhone 14: 6GB
  • iPhone 14 Max: 6GB
  • iPhone 14 Pro: 6GB
  • iPhone 14 Pro Max: 6GB

iPhone 14 serisinin yeni bir ekran dizaynına sahip olması bekleniyor. Aygıtlar, sonbahar ayında düzenlenecek Apple Event ile tanıtılacak. Pekala, sizin fikirleriniz neler? Sizce iPhone 14 serisi nasıl olacak? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu