Mobil

iPhone 13 Pro Max sipariş eden müşteri, hüsrana uğradı!

Gelişen teknolojinin hayatımıza kattığı en büyük kolaylıklardan biri: internet alışverişi. Binlerce e-ticaret platformunda satılan eserleri, kart kullanarak tek tuşla mesken adresimize sipariş edebiliyoruz. Lakin internetten alışveriş, kolay olduğu kadar beraberinde birçok risk de getiriyor.

Ülkemizde sıkça görülen ‘sipariş ettiği eser yerine öteki bir şey geldi’ hadisesi bu defa yurt dışında oldu. İngiltere’de yaşayan Daniel Carroll isimli vatandaş, Apple’ın ülkede 1,049 Sterline sattığı iPhone 13 Pro Max‘i internet üzerinden sipariş etti. Fakat satın aldığı akıllı telefon yerine kutudan ödediği paraya değmeyecek malzemeler çıktı.

iPhone 13 Pro Max yerine tuvalet kağıdı geldi

Daniel Carroll yaşadığı şanssız olayı toplumsal medyadan anlattı. Telefonun siparişini verdikten sonra teslimatın iki hafta geciktiğini söyledi. En sonunda 1,049 Sterlin ödeyerek satın aldığı iPhone 13 Pro Max’in peşine düşmeye karar veren Carroll, İngiltere’nin Batı Yorkshire bölgesinde bulunan DHL Warehouse teslimat deposuna gitti.


iPhone 13 Pro Max yerine çikolata ve tuvalet kağıdı geldi.

Kargoyu depodan teslim alan Daniel Carroll, kutuyu açtığında hüsrana uğradı. Büyük bir heyecanla iPhone 13 Pro Max beklerken, kutudan iki adet sütlü çikolatayla birlikte kullanılmış tuvalet kağıdı çıktı. Telefonu 2 Aralık’ta Apple’ın web sitesi üzerinden sipariş ettiğini ve en erken teslimat gününün 17 Aralık gözüktüğünü söyleyen Carroll, teslimatın daima aksadığını belirtti.

Daniel Carroll, paketin kargo şirketi DHL tarafından tekraren ertelendiğini tabir etti. En sonunda depodan alma seçeneğini seçerek yola koyulan bahtsız adam, eseri teslim aldıktan sonra yaşadıklarını şöyle aktardı:

Meskene döndüğümde, bant hayli gevşek olduğu için kutunun kurcalanmış olduğunu anlayabiliyordum. Lakin biraz yük hissedebildiğim için kutuyu açtım. İçeride berbat kokan ucuz endüstriyel tuvalet kağıdı ve iki tane Dairy Milk Oreo vardı.

Bu mühlet zarfında DHL ile irtibata geçmeye çalıştığını söyleyen Carroll, telefonlarına yahut bildirilerine yanıt alamadığını kelamlarına ekledi. Elinde otomatik gönderilen kargo takip güncellemelerinden diğer hiçbir şey olmadığını da belirtti. Öte yandan kargo şirketi sözcüsü, olayı araştırdıklarını ve göndericiyle bağlantı kurduklarını açıkladı. Daniel Carroll’un telefonunun akıbetiyse bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu