Mobil

iOS ve Android için en âlâ lisan öğrenme uygulamaları

Lisan öğrenmek, gerek iş ya da keyfi seyahatler, gerek kendini geliştirmek ismine olsun bize birçok şey katar. Bu nedenle herkes konuştuğu anadilin dışında en az bir lisan öğrenmek ister. Bunun için çevrimiçi ya da örgün olarak birçok kurs olsa da bazen buna ayıracak paramız ya da vaktimiz olmayabilir.

Lisan kurslarına gitme imkanınız yoksa bunun için birçok uygulama mevcut. Özverili ve istikrarlı bir çalışma ile çarçabuk yeni bir lisan öğrenebilirsiniz. iOS ya da Android aygıtlar için birkaç kullanışlı lisan öğrenme uygulamalarını sizler için sıraladık. İşte iOS ve Android için en düzgün lisan öğrenme uygulamaları…

En güzel fiyatsız lisan uygulamaları

Uygulamalar genel olarak misal formatlara ve öğrenme metotlarına sahip olsa da hepsinin kendine has kimi özellikleri ve alternatif öğrenme işlevleri mevcut. Ayrıyeten öğrenmek istediğiniz lisan, bir uygulamada bulunmazken bir diğerinde olabilir.

Günlük dersler, tekrarlar ve okunabilecek metinler birçok uygulamanın temelini oluşturuyor. Fiyatsız uygulamaların hepsini inceledikten sonra size en uygun olduğunu düşündüğünüz uygulama ya da uygulamaları seçip aygıtınıza çarçabuk indirebilirsiniz. İşte o uygulamalar…

Busuu: Yabancı insanlardan yardım alın

  • iOS ve Android dayanağı var
  • Masaüstünde kullanılabiliyor
  • Fiyatsız
  • Uygulama içi satın alımlar mevcut

Busuu, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Çince, Japonca, Lehçe, Türkçe, Rusça ve Arapça olmak üzere 12 lisanı öğrenmek isteyenlere hizmet veriyor. Dilerseniz, eğitime başlamak istediğiniz seviyeyi kendiniz belirleyebilir ya da bir testten geçerek hangi düzeyde olduğunuzu görüp başlayabilirsiniz.

Günlük belirlediğiniz bir ölçüde ve makul bir saatte pratik yaparak ders ders ilerleyebilirsiniz. Ayrıyeten evvelki dersleri pekiştirmek için bir tekrar yapma seçeneğiniz de var. Aklınızda kalmasını istediğiniz sözleri sonrasında tekrar etmek üzere kaydedebilirsiniz. Busuu, birtakım haftalık misyonlarla öğrenmeyi daha eğlenceli bir hale getiriyor.

Haftalık vazifeleri tamamladığınızda, verdiğiniz karşılıklar o lisanı ana lisan olarak kullanan beşerler tarafından görülüp düzeltilebiliyor. Böylece beşerlerle pratik yaparak kusurlarınızın doğrusunu daha akılda kalır hale getirebilirsiniz. Birçok özelliği fiyatsız olsa da, daha fazla işlevden yararlanmak isterseniz fiyatlı Premium üyeliği başlatabilir ya da arkadaşlarınızı davet ederek fiyatsız Premium üyeliği elde edebilirsiniz.

Google Play Store‘dan indirmek buraya ve App Store‘dan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Mondly: Rekabeti artırarak daha süratli öğrenin

  • iOS ve Android takviyesi var
  • Fiyatsız
  • Uygulama içi satın alımlar mevcut

Mondly, Afrikanca, Almanca, Arapça, Bengalce, Bulgarca, Danimarkaca, Endonezyaca, Farsça, Fince, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, Hırvatça, Japonca, Katalanca, Korece, Latince, Lehçe, Letonca, Litvanyaca, Macarca, Norveççe, Portekizce, Romanca, Rusça, Slovakça, Takalotça, Tayca, Türkçe, Urduca, Vietnamca, Yunanca, Ukraynaca, Çekçe, Çince, İbranice, İngilizce, İspanyolca, İsveççe ve İtalyanca olmak üzere 40 lisanda hizmet veriyor.

Günlük dersleri ve onun dışında her mevzuda adım adım ilerleyişiyle kolay bir işleyişe sahip. Aylık ülke ve dünya bazında sıralamaları ile rekabeti artırmayı amaçlıyor. Bu sayede daha çok öğrenmek isteyebilirsiniz. Ayrıyeten tekrar Busuu’da olduğu üzere Premium üyelik satın alabilirsiniz.

Google Play Store‘dan indirmek buraya ve App Store‘dan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Lyrics Training: Müziklerle lisan öğrenin

  • iOS ve Android dayanağı var
  • Fiyatsız
  • Uygulama içi satın alımlar mevcut

Lyrics Training, İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Flemenkçe, Laponca, Korece, Türkçe, Lehçe, İsveççe, Fince ve Katalanca lisanlarında hizmet sunuyor. Bu uygulamanın başkalarından farklı yanı, müzik kelamlarına eşlik ederek bir lisanı öğrenmeye çalışmanız.

Bir yandan müzik dinleyip kliplerini izlerken bir yandan da yeni bir lisan öğrenebilmek için kullanışlı olabilir. Ancak herkes için tıpkı verimlilikte olmayacağını söylemekte de yarar var. Belirli bir düzeyde bildiğiniz bir lisanı geliştirmek için çok daha kullanışlı olacaktır. Uygulamanın ana lisanının İngilizce olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Google Play Store‘dan indirmek buraya ve App Store‘dan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Öbür lisan uygulamaları

Birkaç öbür lisan öğrenme uygulamalarına daha göz atalım.

Speekoo: Daha çok söylem ve cümle kurma üzerinde duran, yurtdışı seyahatlerde irtibatı kolaylaştıracak bir uygulama. Fransızca, İspanyolca, Almanca, İtalyanca, Çince ve Japonca seçenekleri mevcut. Uygulama ana lisanı ise İngilizce. Google Play Store‘dan indirmek buraya ve App Store‘dan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

HiNative: Öğrenmek istediğiniz lisanı, ana lisan olarak konuşan insanlara öğrenmek istediğiniz cümleyi sorarak öğrenebilirsiniz. Bunun yanında ana dilinizdeki birtakım cümlelerin söylenişleri hakkında merak edenlere yardımcı olabilirsiniz. 100’den fazla lisan seçeneği mevcut. Google Play Store‘dan indirmek buraya ve App Store‘dan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Rosetta Stone: Yukarda bahsettiğimiz Busuu ve Mondly üzere epey kolay bir kullanıma sahip uygulama. 24 farklı lisan seçeneği mevcut. Kendinize özel bir çalışma planı hazırlayabilirsiniz. Google Play Store‘dan indirmek buraya ve App Store‘dan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu