Mobil

Dell, CES 2022 öncesi konsept teknolojilerini tanıttı: Concept Flow, Concept Stanza ve Concept Pari

ABD merkezli teknoloji şirketi Dell, CES 2022 öncesinde birkaç konsept eserini sergiledi. Şirket, dizüstü bilgisayarların şarj olması, bir monitöre ya da kameraya bağlanması için kablosuz bir ortam sunan Concept Flow‘u, PC’lerle etkileşimli çalışabilecek tableti Concept Stanza‘yı ve monitörün üzerinde istenilen bir yere konumlandırılabilecek manyetik özellikli bir webcam olan Concept Pari‘yi tanıttı.

Dell’in yeni konsept eserleri

Bilhassa pandemi yüzünden beşerler meskenden çalışmaya başlamadı ve toplantılara da konuttan katılıyorlar. Dell, bu yılki konsept eserleriyle insanların çalışma alanlarında rahat hareket etmelerini sağlamayı ve işlerini kolaylaştırmayı amaçladığını belirtiyor.

Şirketin tanıttığı konsept eserlerden Pari’nin, mevcut webcam çözümlerindeki eksiklikleri gidermek ve kullanım kolaylığı sağlamak için geliştirildiği belirtiliyor. Concept Pari, içerdiği mıknatıslar sayesinde desteklendiği monitörlerin üzerinde her hangi bir yere yerleştirilebilecek. Kamera, kablosuz bir webcam olduğu için kullanıcıların hareketlerinde de özgürlük sunacak. Dell, yeni webcam tahliliyle göz göze bir toplantı tecrübesi sağlamayı amaçlıyor.

Concept Pari, 30 gram yükünde ve WiFi üzerinden 1080p görüntü akışı sunabilecek. Ayrıyeten yerleşik bir mikrofona da sahip olacak. Kamera standı USB-C üzerinden şarj olurken kamera, standına yerleştirildiğinde kablosuz olarak şarj olabilecek.

Dell’in bir öbür konsept teknolojisi Flow, kullanıcılara çalışmaya başlamadan evvel dizüstü bilgisayarının monitöre, fareye, klavyeye ve muteber ağa otomatik olarak bağlandığı akıllı bir çalışma alanı sunacak.  Dizüstü bilgisayarlar özel bir yüzeyin üzerine koyulduğunda kablosuz şarj olabilecek ve bilgisayar çalışma ortamından götürüldüğü vakit Concept Flow‘un yakınlık algılama özelliği sayesinde öbür aygıtlarla irtibat otomatik olarak kesilecek.

Şirketin Concept Pari ve Concept Flow’la birlikte sergilediği son eser Concept Stanza, rastgele bir temas noktası, kamerası ya da hoparlörü olmayan ince ve hafif bir tablet. Dell, Stanza’yı not alma sürecini çok daha kolay ve akıllı hale getirmek için tasarladıklarını söylüyor. 11 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip aygıt, el yazısını anında metne dönüştürüyor. PC’nin yardımcı aygıtı olarak belirtilen Concept Stanza, ses kaydı için yerleşik bir mikrofon içeren bir ekran kalemiyle kullanılabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu