Mobil

MediaTek yüzde 39 hisse hedefliyor

2021 yılını Qualcomm’un önünde önder olarak tamamlayan MediaTek artık gözünü farka dikti. Firma yılın birinci çeyreğinde rakibi ile ortasındaki farkı daha da açmayı planlıyor. Dimensity 9000 bunda kıymetli rol oynayacak. 

MediaTek’den rekor 2021

Geçen yıl Dimensity serisinin tesiriyle taşınabilir yonga pazarında liderliği ele geçiren MediaTek toplamda 17. 6 milyar dolar gelir elde etti ve yüzde 53 büyüme yaşadı. Birinci sefer 4 çeyrek üst üste faaliyet kârını arttıran firma 5G, Wi-Fi 6 ve düşük güç idare devrelerine yaptığı yatırımların karşılığını aldı. 

Geçen yılın son çeyreğinde 4. 6 milyar dolar gelir elde eden firma akıllı telefon tarafında biraz gerileme yaşasa da Objelerin İnterneti ve öteki kısımlarda büyüme gördü. Bununla birlikte yıl bazında yüzde 33.5 büyüdü.

Firmanın yeni yılda planları daha büyük. Çeyrek gelirlerini 5 milyar dolar civarına çıkarmayı amaçlayan firmanın yıl geneli gelir beklentisi de 20 milyar dolara çıktı. Ayrıyeten firmanın pazar hissesi beklentisi yüzde 39 düzeyine çıkmış durumda. Qualcomm’un ise yüzde 29 düzeyinde seyretmesi bekleniyor. 
 

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • MediaTek yüzde 39 hisse hedefliyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu