Donanım

Intel yeni şoför güncellemesi ile pek çok oyunda meseleleri gideriyor

Arc Alchemist ekran kartları ile yeni devrin kapılarını açmaya hazırlanan Intel için artık daha kuvvetli günler başlıyor çünkü donanım geliştirme yanında yazılım geliştirme de kıymet taşıyor. Şoförleri yeni tutmak ve oyunlara adapte etmek için çok çalışmak gerekiyor. Hali hazırda pek çok dahili grafik ünitesinde ahenk sıkıntıları var ve Intel bunu çözmeye çalışıyor. 

Intel Graphics Driver 30.0.101.1191 sürümü

Intel tarafından Windows 10 ve Windows 11 için indirmeye sunulan 30.0.101.1191 nolu grafik şoförü, Xe serisi ünitelerin yanında Gen 9’a kadar olan evvelki üniteler için de dayanak sunuyor. Xe serisi grafikler için Halo: Combat Evolved Anniversary, Battlefield 2042, FIFA 21 ve Rise of the Tomb Raider oyunlarında kusur iyileştirmeleri yapılmış. 

Evvelki kuşaklar için ise Shadow of the Tomb Raider oyununda düzeltmeler yapılmış. Tekrar 6. jenerasyondan 10. nesile kadar olan Intel işlemcilerin masa üstü pencere yöneticisinde vakit zaman yol açtığı çökmeler de gideriliyor. 

Bununla birlikte şoförde kimi uyumsuzluklar mevcut. Call of Duty serisi, Far Cry 6, CS:GO, The Sims 4, Baldur’s Gate 3, Dark Souls 3, Far Cry 6, Halo: Infinite, Metro Exodus, Mount & Blade II, Red Dead Redemption 2, The Surge 2 ve Ghost Recon: Breakpoint üzere oyunlarda uyumsuzluklar yaşanabileceği söz ediliyor. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu