Donanım

Samsung, kimi TV ve monitörlerde HDR10+ GAMING dayanağı sunacak

Samsung, 2022 yılında tanıtacağı birtakım 4K ve 8K TV ve oyuncu monitörlerinin HDR10+ GAMING takviyesine sahip olacağını duyurdu. Şirket, bu sayede kullanıcılara sürükleyici ve ultra süratli HDR oyun tecrübesi sağlayacaklarını söyledi.

Samsung TV ve monitörlerde HDR10+ GAMING

Xbox Series X/S’deki Dolby Vision‘a rakip olarak gösterilen HDR10+ GAMING,120 Hz’e kadar VRR (Değişken Yenileme Hızı), düşük gecikme müddeti ve otomatik HDR kalibrasyonu olmak üzere üç temel üzerine inşa edildi.

Samsung yeni standart hakkında: “Bu yeni standart, oyun geliştiricilere konsollar, PC’ler ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli giriş kaynakları için çeşitli görüntüleme teknolojilerinde manuel kalibrasyona gerek kalmadan oyunculara ilgi uyandıran ve dengeli bir HDR oyun tecrübesi sağlamak için gereksinim duydukları araçları sağlıyor.” sözlerinde bulundu.

Samsung, HDR10+ GAMING‘in şirketin 2022 Neo QLED serisi ve Q70 TV serisi ve üstü ile oyun monitörleri tarafından destekleneceğini duyurdu. Ayrıyeten NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi, RTX 20 Serisi ve GTX 16 Serisi GPU’lar, 2022 yılında HDR10+ GAMING standardını destekleyecek.

Samsung, Sabre Interactive ve Game Mechanic Studios da dahil olmak üzere birçok oyun şirketinin, HDR10+ GAMING oyunlarını CES 2022‘de sergilemesini bekliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu