Donanım

Samsung’dan bir ilk! 4K 240Hz monitör geliyor

CES 2022 aktifliği için hazırlıklarını tamamlayan Samsung, tanıtacağı monitörler ile ilgili duyuru yayınladı. 3 farklı monitör ile karşımıza çıkan şirket, Odyssey Neo G8, Smart Monitor M8 ve UHD Monitor S8 modellerini sergileyecek.

Dünyanın birinci 4K 240Hz oyuncu monitörü: Samsung Odyssey Neo G8

32 inç boyut ile tanıtılacak olan Odyssey Neo G8, 3.840×2160 piksel çözünürlüğe sahip. 1000R kavis ile karşımıza çıkan aygıt, quantum küçük LED teknolojisi ile dikkat çekiyor.

1.000.000:1 kontrast bedeli ile epeyce savlı olan Odyssey Neo G8, Samsung’un manzara kalite denetimini sağlayan Quantum Matrix teknolojisini de barındırıyor.

2 adet HDMI 2.1 ve 1 adet DisplayPort 1.4 portu bulunan Samsung Odyssey Neo G8 modelinde bağlanan aygıtı tanıyarak ayarları otomatik değiştirme özelliği de mevcut.

Şirketin kullanıcılara sunacağı bir başka monitör ise inceliği ile dikkat çeken Smart Monitor M8 modeli. 32 inç panel büyüklüğüne ve UHD ekran boyutuna sahip olan aygıt, bilgisayar ve TV ilişkisi olmadan OTT (Over the top) servislerini kullanma imkanı sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, monitörleri ile direkt olarak YouTube, Netflix ve Amazon üzere görüntü platformlarına monitör üzerinden direkt erişebiliyor.

Bir evvelki modelden yaklaşık yüzde 33 ince olan aygıt, 11.4mm boyuta sahip. Mıknatıslı kamera düzeneğine sahip olan monitör, kolay heyetim ve kullanım özelliğiyle karşımıza çıkıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu