Donanım

Intel: AMD yongaları daha fazla yanılgı barındırıyor

Bugüne kadar çekirdek düzeyinde işlemcileri etkileyen açıklarda daima Intel işlemciler öne çıkmıştı. AMD ise rakibi kadar önemli konumların içerisine girmemişti. Intel ise tam karşıtını düşünüyor. 

Intel yeni kusur bulma programı başlattı

Project Circuit Breaker isminde yeni bir açık bulma programı başlatan Intel, uzman hackerların gerek donanım gerekse yazılım tarafında potansiyel açıkları bulmasını ve karşılığında da ödül almasını amaçlıyor. 

Intel Arc A370M nedir?

3 gün evvel eklendi

Başka programların bilakis Intel biraz daha hareketlilik amaçlamış. Birinci kere gerçek vakitli hack seanslarına erişebilecek geliştiriciler ayrıyeten bayrak yarışı üzere etkinliklerle 4 kat daha fazla ödül kazanma bahtına sahip olacak. 

Pek çok platformunu program içerisine dahil eden Intel kritik açıkları bu formda bulabilmeyi umut ediyor. Esasen her hacker için değil seçkin olarak tanımladığı ve kriter belirlediği hacker kümeleri için başlatılmış.

Öbür taraftan Intel her zamanki üzere rakibini eleştirmeyi de ihmal etmiyor. Farklı bilgisayar sistemlerini testlere sokan Intel, AMD’nin grafik bileşenlerinde oldukça yanılgı olduğunu ve bunların kendi hanesine yazıldığını belirtmiş. Mevzu biraz daha AMD grafik üniteli Intel işlemcileri kapsıyor. Ayrıyeten AMD işlemcilerde de fazla sayıda kusur var. 

Sonuçlarda AMD’nin kendi sağladığı datalara yer verilmemiş ve harici olarak data toplanmış. Geçen yıl Intel en fazla grafik ünitelerinde yanlışlar olduğunu belirtiyor. Sonrasında Ethernet ve yazılım kusurları geliyor. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Intel’den AMD’ye tenkit

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu