Donanım

LG, CES 2022’de iki esnek OLED konsept eserini tanıtacak

LG Display, esnek OLED teknolojisine sahip iki yeni konsept teknolojisini CES 2020‘de tanıtacağını duyurdu. Bunlardan birincisi iç yer sabit bisikleti Virtual Ride, bir başkası ise çağdaş bir dinlenme aygıtı olan Media Chair.

LG’den esnek OLED konseptleri

LG’nin birinci konsept teknolojisi Virtual Ride, kullanıcının önünde ve üstünde olmak üzere 3 adet dikey yerleştirilmiş 55 inç OLED ekrana sahip. Şirket, r harfine benzeyen bir ekran tasarımı için kullanıcının üst tarafına yanlışsız gelen ekranın 500R’ye ulaşan bir eğrilik yarıçapına sahip olduğunu söylüyor.

LG bir paylaşımda: “Modern ve şık tasarımı, mesken idmanlarını büsbütün yeni ve sürükleyici bir seviyeye çıkararak, konutunuzun hangi odasına koyarsanız koyun, ruh halini ve ambiyansı büyük ölçüde güzelleştirir. OLED ekranlar, canlı imaj kalitesiyle eşsiz gerçekçi renkler sunar. sahiden dışarıda bir ormanın içinde yahut bir Avrupa köyünün sokağında bisiklet sürüyormuş üzere hissedin.” sözlerine yer verdi.

Şirket tarafından tanıtılacak olan bir öbür konsept olan Media Chair, 55 inç OLED TV ile bütünleşik bir ayarlanabilir koltuk. Kullanıcılar, TV izlerken kendileri için en uygun pozisyonu yatay ve dikey hareket ayarları sayesinde seçebilecek. 1.500R eğrilik yarıçapına sahip TV, Cinematic Sound OLED(CSO) teknolojisine sahip ve harici bir hoparlöre olan gereksinimi ortadan kaldırıyor.

LG Display İş Geliştirme Kısmı Lideri Yeo Chun-ho: “OLED’in sonsuz potansiyeli aracılığıyla müşterilerimize farklılaştırılmış kıymetler sunmaya devam ederken, işimizi farklı kesimlere entegre ederek ilerlemeye devam edeceğiz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu