Sosyal Medya

Instagram’dan nasıl para kazanılır? Tüm yöntemler!

Bir fotoğraf ve görüntü paylaşma uygulaması olarak hayatımıza giren Instagram, değişmeye ve gelişmeye devam ediyor. Günümüzde toplumsallaşmanın en süratli yollarından biri haline gelen uygulama, birebir vakitte para kazanma ve ünlü olma üzere çeşitli fırsatlar da sunuyor. Pekala Instagram’dan nasıl para kazanılır?

Daima güncellenen ve yeni özellikler kazanan Instagram, YouTube üzere direkt ödeme formüllerine sahip değil. Lakin bu, platformun içerisinde çeşitli fırsatlar sunmadığı manasına gelmiyor. İşte karşınızda “Instagram’dan para kazanma yolları…

Instagram’dan nasıl para kazanılır?

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformu Instagram, her gün milyarlarca insan tarafından ziyaret ediliyor. Bu da aslında dünyanın en büyük açık marketine sahip olduğunu manasına geliyor. Burada çeşitli eserler satabilir, reklam alabilir ya da affiliate marketing sayesinde öbür markaların satışlarından hisse alabilirsiniz.

Affiliate marketing

Instagram’dan nasıl para kazanılır diye düşünen biriyseniz düşünmeniz gereken birinci şeylerden biri affiliate içerikler olmalıdır. Aslında pek çoğumuzun “kaydırma” ya da “link bırakma” olarak isimlendirdiği bu metot, toplumsal medya fenomenleri ve ünlüler üzere büyük kitleye sahip beşerler tarafından sıkça kullanılıyor.

Bunun için yapmanız gereken birinci şey içeriklerinizle belli bir kitle elde etmek. Muhakkak sayıda takipçiye ulaştıktan sonra Trendyol, Hepsiburada ve Amazon üzere açık market sistemiyle çalışan platformlar ile anlaşabilirsiniz. Kelam konusu şirketler, size özel linkten gelen ve alışveriş yapan her müşteri için size belli bir kurul ödeyecektir.

Reklamlar

Instagram’dan para kazanmanın bir öbür yolu da reklamlar. Bildiğiniz üzere platform, sizin üzere binlerce kişi için para kazanma fırsatı içeriyor. Fakat yanlışsız planlama ve reklam bütçesi birtakım insanları ve markaları öne çıkarabiliyor. Bu nedenle kendi içerisinde bir reklam ağı dönüyor.

Bu pastadan hisse almak için yapmanız gereken birinci şey ise yeniden takipçi sayınızı artırmak. Şayet makul bir kitleye ulaşırsanız, başka içerik üreticilerden ve markalardan çeşitli reklamlar alabilirsiniz. Böylece Instagram üzerinden gelir elde edebilirsiniz.

Kendi markanızı oluşturun

“Instagram’dan nasıl para kazanılır?” diye soranlara verebileceğimiz bir başka tavsiye ise iş dünyasına atılmak. Bildiğiniz üzere toplumsal medya pek çok büyük marka için kritik değer taşıyor. Siz de küçük çaplı bir iş modeli oluşturarak, eserlerinizle o markalar ortasında yerinizi alabilirsiniz.

Fakat bu model, öbür Instagram üzerinden para kazanma seçeneklerine nazaran biraz daha masraflı. Her şeyden evvel yanlışsız eseri bulmanız, gaye kitlesi oluşturmanız ve gerek içeriklerinizle gerekse de reklam yoluyla bu kitleye ulaşmanız gerekiyor. Yeniden de başarılı olursanız önemli bir çıkarın sizi beklediğini belirtmekte yarar var…

Toplumsal medya yöneticisi olun

Instagram üzerinde para kazanmanın en süratli yollarından biri de oburunun hesabını yönetmek. Kendinizi bu alanda geliştirebilir ve çeşitli markaların hesaplarını yönetmek için talip olabilirsiniz. Doğal ki bu durumda hesabın kazandığı tüm para sizin olmaz.

Lakin bilhassa süratli olduğu için “Instagram’dan nasıl para kazanılır?” diye soranların kıymetlendirilmesi gereken metotlardan biri. Tekrar de belirtmekte yarar var ki toplumsal medya yöneticiliği de en az yazımızdaki başka unsurlar kadar zorlayıcı olabilir. Bu nedenle kendinizi buna nazaran hazırlamanız gerekir.

Instagram hesabınızın kaç para ettiğini biliyor musunuz?

Her ne kadar kulağa dükkanı kapatıp gitmek üzere gelse de Instagram hesabı satmak, para kazanmak için hayli yaygın bir yol. Bugünlerde pek çok kişi sahip olduğu ve büyüttüğü hesapları, muhakkak bir fiyat karşılığında satıyor. Bu sayede de epey önemli paralar elde ediliyor.

Bunu bir iş modeline çevirebilir ve muhakkak aralıklarla sahip olduğunu Instagram hesaplarını satabilirsiniz. Lakin her seferinde tıpkı kitleyi yakalamak konusunda başarısız olabilirsiniz. Yeniden de Instagram üzerinden para kazanmak için kötü bir yol sayılmaz.

Pekala siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Bildiğiniz öteki para Instagram’dan para kazanma teknikleri var mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu