Sosyal Medya

WhatsApp’ın Topluluk özelliği iOS için geliyor!

Dünyanın en çok kullanılan iletileşme platformu WhatsApp, platformunu daha kullanışlı hale getirme için ağır uğraş harcıyor. Gayeleri doğrultusunda şirket, bir müddettir Topluluk özelliği üzerinde çalışmalar yürütüyor. Küme sohbetlerinde yöneticilerin daha fazla yetkiye sahip olacağıyla ilgili bilgiler kısıtlı da olsa daha evvel elde edilmişti. Bazılarına nazaran Discord‘u andıracak bu bilhassa ilgili bugün yeni bir gelişme yaşandı.

Topluluklar, Beta ile test edilmeye başlanıyor

WhatsApp, Topluluklar özelliği ile küme konuşmalarında yöneticilerin yetkisini arttırmayı hedefliyor. Böylelikle yöneticiler, küme sohbeti içinde daha küçük alt gruplar oluşturabilecek. Bugüne kadar denenmemiş özellik için artık birinci test sürüşü hazırlandı. WhatsApp, TestFlight beta Programı aracılığıyla getirdiği yeni bir güncelleme ile Topluluk özelliğini test etmeye başlayacak. Güncelleme şu anda iOS 2.22.1.1 için mevcut durumda.


Kaynak: WABetaInfo

Topluluk ile olağan WhatsApp küme konuşmaları, tasarım olarak birbirinden farklı olacak. Lakin, küme sohbetlerinde olduğu üzere bir ismi ve açıklaması olacak. Küme yöneticileri, sohbet içerisinde yeni alt kümeler oluşturabileceği üzere var olan kümeleri da ekleyebilecek. Sohbet içerisinde en fazla 10 küme olabilecek. Topluluk’ların uçtan uca şifrelemeyle korunacağı bildiriliyor.

Küme sohbetlerinden tasarım olarak farklı ise topluluk simgesi olacak. Olağan küme simgeleri yuvarlak iken Topluluk’lar köşeleri kavisli kare biçiminde karşımıza çıkacak. WhatsApp Topluluklar’a, davet özelliği ile iştirak sağlanıyor. Kullanıcılar manuel yahut yöneticinin göndereceği “Topluluk Davet İrtibatı” ile katılabilecek. Fakat şimdi bu güncellemenin çıkış tarihi bilinmiyor.

WhatsApp’ın yenilikleriyle ilgili neler düşünüyorsunuz? Lütfen niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu