Mobil

iPhone 14 Pro’ların “çentiksiz” ekranı LG ve Samsung tarafından üretilecek

Koreli basın kuruluşu The Elec, kendi kaynaklarına dayandırdığı haberinde LG‘nin önümüzdeki yıl Samsung’a katılacağını ve iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max için LTPO OLED ekran üretmeye başlayacağını bildirdi. Kelam konusu ekran teknolojisi aslında iPhone 13 serisinin Pro modellerinde kullanılıyor. Lakin üretiminin yalnızca Samsung tarafından yapıldığını hatırlatalım.

The Elec’e nazaran LG, Apple’dan iPhone 14 Pro Max ekran siparişlerinin bir kısmını koparabildi. Fakat kaynaklar, üretim hacminin çok büyük olmayacağını söylüyor. Samsung ana ekran tedarikçisi olmaya devam edecek. Güney Koreli şirket iPhone 14 Pro ekranlarının tümünü, iPhone 14 Pro Max’in ise büyük bir kısmını tedarik edecek.

Pro’larda çentik rafa kalkıyor

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in çentiksiz ekranla piyasaya sürülmesi bekleniyor. Analistlere nazaran büyük çentiklerin yerini ön kameraya konut sahipliği yapan küçük bir delik alacak. Delikli ekran tahlili hali hazırda birçok akıllı telefon üreticisi tarafından kullanılmakta.

Birtakım kaynaklar iPhone 14 ve iPhone 14 Max modellerinin çentikli tasarımı koruyacağına inanıyor. Apple’ın bu bahiste izleyeceği strateji önümüzdeki aylarda daha da netleşecek. Bekleyip göreceğiz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu