Mobil

Huawei Watch D tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Huawei’nin katlanabilir ekranlı akıllı telefonu P50 Pocket’in yanında bir de akıllı saati vardı. Huawei Watch D ismindeki akıllı saat modeli kardiyografi ve tansiyon ölçme özellikleri ile sıhhat takibine yeni bir boyut getiriyor. 

Huawei Watch D özellikleri ve fiyatı

Huawei Watch D dörtgen bir dizayna sahip ve firmanın son modellerinden alışık olduğumu doğruluk hissesi çok yüksek sıhhat takibi sensörleri ile geliyor. Farklı tarafı ise elektro kardiyografi ve tansiyon ölçme özelliklerine sahip olması. 

Tansiyon için kayışın içerisine yerleştirilen şişme bir kese mevcut. Saatin art kısmına bağlanan pinli düzenek ile kese şişiyor ve TruBP sensörü ± 3mmHg yanılgı hissesi bırakarak ölçüm yapıyor. Ölçüm için düzgün oturmalı, bileği kalp düzeyine çıkarmalı ve hareket etmemelisiniz. ECG ölçümü de 8 adet foto elektrik sensör barındıran TruSeen 5.0+ sistemi ve elektrotlar ile yapılıyor.

Böylelikle aritmi, aterosklerosiz ve uyku bozuklukları ölçülebiliyor. Huawei Çin genelinde 300 hastane ile bu sensörlerin doğruluğu konusunda testler yapıyor. 
1.64 inçlik AMOLED ekrana sahip olan saat nabız, uyku nizamı, kandaki oksijen ölçüsü üzere standart ölçümleri de son derece hassas gerçekleştiriyor. Çok işlevli NFC, IP68 sertifikası üzere özellikleri olan saat standart kullanımda 1 hafta gidiyor. Fiyatı ise 415 Avro olarak açıklandı. 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu