Oyun

Samsung’dan Yeni Oyun Standardı: HDR10+ GAMING

Samsung, yeni kuşak monitörlerde ve TV’lerde sürükleyici bir oyun tecrübesi sunmak için yeni HDR formatı olan HDR10+ GAMING‘i duyurdu. Bu format, 120 Hz’e kadar VRR (Değişken Yenileme Hızı) ve düşük gecikme müddeti ile gerçek HDR oyun tecrübesi sağlıyor. Bu standardı kullanan yeni eserler Güney Koreli firmanın CES 2022 açılış konuşmasında tanıtılacak.

HDR10+ GAMING, önümüzdeki yıl Samsung’un kimi 4K ve 8K TV’lerinde ve monitörlerinde bulunacak. Bu yeni HDR standardı, Nvidia’nın GeForce RTX 30 Serisi, RTX 20 Serisi ve GTX 16 Serisi GPU’ları tarafından destekleniyor ve 2022’de HDR10+ GAMING şoförleri de çıkacak.

Bu yeni teknolojiyi geliştiren HDR10+ Technologies firması, bu standardı oyunlarında uygulamak isteyen oyun geliştiricilerine araçlar sunuyor. Oyun geliştiricilerin desteklenen çeşitli aygıtlarda dengeli bir tecrübe sunmasını kolaylaştıracak. Daha evvel HDR sinemaları ve TV gösterileri için TV yahut monitörde ayarlar yapılması gerekiyordu, lakin artık bu ayarlar otomatik olarak yapılabilecek.

Sabre Interactive ve Game Mechanic Studios da dahil olmak üzere birçok oyun şirketi HDR10+ GAMING oyunlarını CES 2022’de sergilemeyi planlıyor. Böylelikle, kullanıcılar bu teknolojinin getirdiği avantajları teğe bir görmek ve incelemek imkânını çabucak bulabilecekler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu