Mobil

S Pen takviyeli Samsung Galaxy Dual Fold ortaya çıktı!

Samsung, son yıllarda çıkardığı Z Fold ile Z Flip serileri başta olmak üzere, katlanabilir telefon teknolojisine bir epey yatırım yapıyor. Hatta ortaya çıkan patent müracaatlarında gördüğümüz kadarıyla, bu teknolojiye sahip aygıtlara her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Son olarak da CES 2022 etkinliğinde Flex ile uzunluk göstermişti. Şimdiyse S Pen takviyeli Galaxy Dual Fold modeli ortaya çıktı.

Galaxy Dual Fold tasarımı muhakkak oldu

Son haberelere nazaran Samsung, Galaxy Dual Fold için patent başvurusunu 2021 Temmuz’unda yaptı. Şimdiyse, yeni katlanabilir akıllı telefonun dizaynını sergileyen kimi çizimler ortaya çıktı. Bu çeşit bir S Pen kalem tutucuya aygıt, şirketin birinci Z usulü konsepti olabilir.

Fotoğraflarda da gözüktüğü üzere aygıtın iki menteşe kısmı ve üç ekran paneli bulunuyor. Halihazırda satışı devam eden Fold ve Flip serilerinden farklı bir biçimde de S Pen için özel bir alan bulunduğunu görüyoruz. Lakin kalem, Note serisinde olduğu üzere aygıtın içerisine yerleştirilmiyor.

Bunun yerine 2 ekran kesiminin gerisinde kalan alan kapandığında S Pen’in içine girebileceği bir boşluk oluşturuyor. Ayrıyeten, aygıtın ekranı açıldığı vakit kalemin düşmemesi için, hem aygıt da hem de S Pen’de magnetik alanlar olacağı söyleniyor.

Buna ek olarak, S Pen’in dizaynına bakıldığında, geçtiğimiz yıllarda çıkan seleflerine epeyce benzediğini görüyoruz. Bu sebeple kalem, muhtemelen tekrar akıllı telefona takıldığı vakit şarj olacak. Yani ek bir pil girişi yahut şarj yuvası bulunmayacak.

Olağan Samsung şayet isterse, 3’lü panel tasarımı yerine Huawei’de gördüğümüz bilakis katlanan tek ekran teknolojisine emsal bir aygıtta da S Pen’i aygıtın art tarafında konumlandırabilir. Lakin şu an için bu modellerin hepsi birer prototip. Hasebiyle çıkış tarihi netleştiğinde ayrıntıları da muhakkak olacaktır.

Siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu