Donanım

HP Seçkine Dragonfly G2 inceleme Görüntü İnceleme

HP’nin Seçkine Dragonfly serisi, x360 dokunmatik dizüstü bilgisayar konseptinin bir modülü olarak geçtiğimiz yıl yeni modelleriyle karşımıza çıkmıştı. Kompakt ölçülerde esnek bir çalışma hali vadeden, dizaynıyla epey şık, performansıyla ise çok mutlu edici bir platform olarak tanınan Seçkine Dragonfly serisi, elimizde yeni modeli G2 ile yer alıyor. Tam model ismi ise 336G8EA. Bu model numarası değerli, çünkü modelden modele nazaran konfigürasyon değişikliği yaşanabiliyor.

İncelemeye öncelikle dizayndan başlayalım, çünkü bu laptop’ın tasarımı, kullanım biçimini direkt olarak etkileyen bir faktör oluyor. 13.3 inç boyutunda bir ekranla gelen Seçkine Dragonfly G2, böylelikle ziyadesiyle kompakt yapıda bir dizüstü bilgisayar. Ekran, laptop’ın yalnızca boyutunu belirlemiyor, tıpkı vakitte kullanım formuna de tesir ediyor, çünkü ekran dokunmatik ve birebir vakitte kendi etrafında dönebilir yapıda tasarlanmış. Böylelikle bu laptop’ı tablet üzere kullanabileceğiniz üzere, stant ve çadır üzere farklı biçimlerde de kullanabiliyorsunuz. Bu da size çalışma vakitlerinde olduğu kadar dinlence vakitlerinde da esnek ve konforlu bir kullanım imkanı tanıyor.

Kompakt boyutlarına ek olarak laptop’ın yalnızca 1 kilogramlık ağırlığıyla ziyadesiyle hafif yapıda tasarlandığını da söyleyelim. Böylelikle taşınabilir ortamlarda rahatlıkla yanınızda taşıyabileceğiniz laptop, dizaynıyla gözer çok hoş geliyor, dışarıdan bakıldığında şık görünüyor. Art kapak yüzeyinde dikkat cazip “hp” logosu laptop’a hoş bir hava katarken, kenarlarda yer alan kontaklar da genişletilebilirlik imkanı tanıyor. Temaslar ortasında USB Type-C’den Thunderbolt’a, HDMI 2.0b’den tam boyutlu SuperSpeed USB portuna kadar seçenek yer alırken, laptop’ın hoparlörleri de Bang&Olufsen imzasıyla geliyor. Böylelikle laptop’ın müzikal performansından da mutlu kalıyorsunuz.

Laptop’ın ekranı nitekim de hoş bir manzara sunuyor. 1000 nite kadar parlaklık olanağı tanıması bir yana, ekran kenar çerçevelerinin de özellikle ince tutulmuş olması hoş ayrıntılar. Parlak, renkli ve keskin detaylara sahip manzara sunabilen ekranın tahminen de beğenmediğimiz tek yanı ekran kontrastı diyebiliriz. Bu ortada elimizdeki modelin ekran çözünürlüğü Full HD seviyesinde. Lakin bu modelin 4K ekran seçeneği de mevcut. O modeli de değerlendirebilirsiniz.

Seçkine Dragonfly G2, Intel’in 11’inci jenerasyon işlemci ailesinden Core i7-1165G7‘den güç sağlıyor. Intel Turbo Boost teknolojisiyle 4.7 GHz’e kadar frekans yükseltebilen laptop, böylelikle ağır uygulamaları çalıştırmak için gerçek platform oluyor. 16 GB DDR4 RAM bellekleriyle de 4266 MHz frekansına kadar dokunabilen laptop, performans odaklı bir eküriye sahip. Intel Iris Xe grafik kartı, 256 GB PCIe NVMe SSD üzere bileşenlerle de performans odaklı ultra taşınabilir laptop arayanların beklentisine yanıt verecek teknik altyapı sunulmuş durumda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu