Donanım

LG, 16:18 en uzunluk oranına sahip monitörü DualUp’la dikkat çekiyor

Kısa bir müddet evvel birinci oyuncu dizüstü bilgisayarını duyuran LG, son olarak iki yeni monitörünü tanıttı. Şirketin en yeni monitörlerinden DualUp, alışılmadık en uzunluk oranıyla dikkatleri üzerine çekerken UltraFine,32 inç büyüklüğünde ekrana sahip.

LG’den DualUp ve UltraFine monitörler

Güney Koreli teknoloji devi, CES 2022 öncesinde yeni monitörlerini insanların beğenisine sundu. Şirketin tanıttığı 16:18 en uzunluk oranıyla farklı bir yapıya sahip olan LG DualUp, Square Double QHD olarak isimlendirilen 2.560 x 2.880 piksel çözünürlüklü dikey bir ekran sunuyor. 27.6 inç büyüklüğündeki DualUp, %98 DCI-P3 renk gamı dayanağı, 300 nit parlaklık, 1000:1 kontrast oranı ve HDR10 takviyesi özelliklerine sahip.

Şirket, DualUp’ın ekranını ikiye bölünmesini sağlayarak kullanıcıların iki farklı monitör kullanma muhtaçlığını ortadan kaldırmayı hedeflediklerini söyledi. DualUp ile kullanıcılar hem yerden tasarruf edebilecek hem de farklı işleri çok daha kolay yürütebilecek.

LG, DualUp’la birlikte bir diğer monitörü olan UltraFine’ı da tanıttı. LG UltraFine, 16:9 en uzunluk oranıyla 32 inç büyüklüğünde 4K UHD ekran sunuyor. Nano IPS Black teknolojisinin kullanıldığı birinci monitör olan UltraFine, 2.000:1 kontrast oranı, 400 nit parlaklık ve HDR400 dayanağı özellikleriyle gelecek.

Hem DualUp hem de UltraFine, bir adet USB-C, iki adet HDMI, bir adet DisplayPort, bir adet USB üst akış ve iki adet USB aşağı akış temas noktalarına sahip.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu