Mobil

Hangi iPhone Modellerinin iOS 16 Güncellemesini Alamayacağı Aşikâr Oluyor!

Apple’ın yeni işletim sistemi sürümü olacak iOS 16‘yı haziran ayında düzenleyeceği WWDC 2022 etkinliğinde duyurmayı planladığını biliyoruz. Şirket bir yandan yeni işletim sistemi üzerinde çalışırken, öteki yandan da eylül ayında tanıtacağı iPhone 14’leri geliştirmeyi sürdürüyor. Yeni işletim sistemi ve iPhone 14 için önümüzde daha vakit var, fakat şimdiden iOS 16’nın hangi iPhone’lara geleceği konuluşmaya başladı.

Bununla ilgili sızıntılar da var. Bir Fransız sityesi iPhoneSoft’un verdiği bilgiye nazaran iOS 16, iPhone 6S, iPhone 6S Plus ve iPhone SE‘ye gelmeyecek. Bu telefon sahiplerinin yeni işletim sistemine terfi edebilmeleri için telefonlarını değiştirmeleri gerekecek.

Ayrıyeten iPad’ler için de emsal argüman kelam konusu. Buna nazaran iPad küçük 4, iPad Air 2, iPad 9.7 (2017), iPad Pro 9.7 (2016) ve iPad Pro 12.9 (2015) de iOS 16 işletim sistemi güncellemesini almayacak.

Elbette bunlar şimdilik tez. Lakin muhtemelen de hakikat çıkacak. Çünkü Apple, her yeni işletim sistemi güncellemesi ile birlikte birtakım modellerine olan takviyesini sonlandırarak, saf dışı bırakıyor ve kullanıcıları yeni modellere yönlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu