Mobil

Apple’ın yeni iPad modeliyle ilgili heyecanlandıran iddia!

Apple, yeni jenerasyon iPad modelleri için çalışmalara orta vermeden başladı. 2022‘nin gelişi ile hareketlenen teknoloji dünyası, yeni bilgileri kullanıcılara sunmaya devam ediyor. Tablet piyasasının öncü firmalarından olan Apple, görünüşe nazaran giriş düzey modeli için yeni bir atılım gerçekleştirecek.

Şimdi sav kademesinde olan ayrıntı, şirketin takipçilerini sevindirmeyi başardı. Söylentiler ışığında Apple, yaygınlaşan 5G‘yi daha fazla aygıtına entegre etmek için kolları sıvamış.

Giriş düzey iPad, 5G’li mi olacak?

Önümüzdeki aylarda yeni aygıtlarını tanıtmaya hazırlanan Apple, teknoloji piyasasındaki yerini müdafaayı hedefliyor. Geçtiğimiz sene sonu 9. kuşak iPad modelini tanıtan şirket, birkaç ay sonraki lansmanda rastgele bir tablet tanıtmayı hedeflememekte. Lakin gelen bilgilere nazaran 2022 için planlanan baz model, şimdiden argümanların merkezine oturmaya başladı.

Yeni model iPad Pro, iPad Air‘in yanı sıra ve 10. kuşak iPad tanıtımını da gerçekleştirecek olan şirket, bilhassa giriş düzey model için yeni planlara sahip. Ortaya atılan kimi argümanlara nazaran aygıt, 5G takviyeli olarak kullanıcılarının karşısına çıkacak. Son yıllarda kullanımı artan teknolojinin farkında olan Apple, böylece tüm modelleri için bu özelliği sunmaya başlayacak.

Varsayımlara nazaran 9. kuşak iPad ile birebir dizayna sahip olacak aygıt, 10.2 inçlik ekran boyutuyla kullanıcılarının karşısına çıkacak. Merakla beklenen tablet ayrıyeten yeni kuşak A14 Bionic işlemcisinden gücünü alacak. Bu yonga seti sayesinde aygıtın 5G takviyesine kavuşması bekleniyor. Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi 6 ilişki özelliklerine de sahip olmasına kesin gözüyle bakılan iPad, Touch ID ve Lightning girişi üzere eski kuşakta yer alan birtakım ayrıntıları da bünyesinde barındıracak.

Sene sonuna gerçek tanıtılması beklenen yeni tabletmodelleri, bu tezler ile bir arada şimdiden teknoloji dünyasının gündemine yerleşti. Rekabette kullanıcı kaybetmek istemeyen Apple da, yenilikler ile kullanıcı sayısını arttırmayı hedefliyor. Bakalım firma, 5G dayanaklı tableti ile takipçilerinin beğenisini kazanmayı başaracak mı? Bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler 10. kuşak iPad için ortaya atılan tezleri nasıl buldunuz? Sizce tablet beklenen performansı sunabilecek mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu