Mobil

Apple, iPhone 13 modellerinden kullanışlı bir özelliği kaldırdı

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen iPhone 13 serisi akıllı telefonlarda “gürültü engelleme” özelliğinin olmadığı fark edilmişti. Erişilebilirlik ayarlarında yer almayan özelliğin iOS 15’teki bir sorun nedeniyle kaldırıldığı ve daha sonra geri geleceği düşünülüyordu lakin durum hiç de o denli değil üzere görünüyor.

iPhone 13 serisi akıllı telefonlardan evvel Cupertinolu şirketin tüm telefonları gürültü engelleme fonksiyonunu destekliyordu. Bu özellik telefon görüşmelerinde alıcıyı kulağınıza yanlışsız tutarken art plandaki ortam gürültüsünü azaltmayı sağlıyor. Apple’ın gürültü engellemeyi en son amiral gemilerine taammüden eklemediği ortaya çıktı.

Apple Takviye ünitesi doğruladı

Apple Dayanak ünitesi çalışanı bir iPhone 13 kullanıcısından gelen şikayete “iPhone 13 modellerinde telefonda gürültü engelleme özelliği bulunmadığından, Ayarlar’da bu seçeneği görmüyorsunuz” biçiminde cevap verdi.

Evvelki tüm iPhone modellerinde mevcut olan bu özelliğin yeni telefonlarda neden kaldırıldığı aşikâr değil. Kullanıcılar, Apple’ın kararına öfkeli. Şirketin yüksek fiyatla satılan üst sınıf bir telefondan böylesine temel bir özelliği nasıl kaldırabileceğini merak ediyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu