Mobil

Xiaomi, kendine mahsus ekran tasarımı için kolları sıvadı

Teknoloji Xiaomi, yaptığı yeniliklerle isminden kelam ettirmeye devam ediyor. Teknolojik yatırımlarına sürat kesmeden devam eden şirket, yeni dizaynlarla kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Şirket, MIUI 13 güncellemesi ve Xiaomi 12 akıllı telefonun lansmanına yoğunlaşmışken sessiz sedasız yeni bir muahede sağladı.

Xiaomi, Tianma Microelectronics ile anlaştı

Şirket, yaptığı manaya ile kendisine mahsus ekranlar yaratmayı hedefliyor. Bu amaç doğrultusunda, ünlü ekran üreticisi Tianma Microelectronics ile yeni ekranlar geliştirmek için laboratuvar kurmak üzere bir muahedeye vardı. Mutabakatın ışığında birinci olarak uygulamalarını amiral gemisi aygıtlarında bulunması beklenen esnek OLED ekranlarının geliştirilmesine odaklanacak. Böylelikle düşük güç tüketimi ile yüksek kaliteli imajlar sunan yeni hafif ve ince ekranlar üretmek istiyor.

Tianma Microelectronics, bu mutabakattan sonra öbür bir akıllı telefon üreticisiyle bir çalışma yapmayacak. Ekran üreticisi şirketin lider yardımcısı laboratuvarın akıllı telefon panellerinden daha fazlası üzerinde çalışacağını söyledi. Bu birliktelikten sonra birinci olarak hangi eser üzerinden çıkacağı şimdiden merak konusu.

Xiaomi ekosistemini emin adımlarla geliştirmeye devam ediyor. Bir yandan MIUI 13 güncellemesinin çıkış tarihini duyuran şirket, öbür yandan da Xiaomi 12 akıllı telefonun lansmanı için hazırlanıyor. Şirket tarafından detaylı bilgi olmasa da sızıntı bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak telefonun yüksek kaliteli imajları ortaya çıktı.

Xiaomi 12 temel özellikleri

Xiaomi 12’nin lansmanı bu ayın sonunda gerçekleşecek. Aktiflik tarihi yaklaştıkça sızıntı bilgiler gelmeye devam ediyor. Bugün, OnLeaks olarak bilinen bir bilgi kaynağı, Xiaomi 12 tabanının imgelerini paylaştı. 6.2 inçlik bir ekrana sahip olacak olan aygıt bir evvelki modelinde olduğu üzere sol ve sağ taraflarında eğriliğe sahip olacak.

Akıllı telefonun ayrıyeten 4500 mAh bataryaya sahip olacağı daha evvel onaylanmıştı. Ek olarak 67W süratli şarj desteğine sahip olması bekleniyor. Xiaomi 12, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 üzerinde çalışacak. Aygıtın maliyeti ile ilgili şimdi bir bilgi paylaşılmadı.

Xiaomi’nin eserlerini nasıl buluyorsunuz? Tianma Microelectronics, ile yapılan mutabakat bizlere teknoloji olağanüstüsü ekranlar sunar mı? Lütfen görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu