Oyun

Halo dizisi ne vakit geliyor? İşte tarih

Microsoft’un Xbox konsoluna özel tasarladığı Halo oyunu artık de dizisi ile karşımıza çıkma hazırlığında. Bildiğiniz üzere PC pazarına da adım atan bilim-kurgu temalı oyun, Paramount Plus platformu ile ekranlara gelecek. Disney, HBO üzere devlerin çevrimiçi yayın platformu piyasasına girmesi sonrası Paramount Stüdyoları’da bu piyasaya adım attı. Stüdyonun en tezli üretimi ise açık orta Halo dizisi. Bugün CBS’te yayınlanan Amerikan Futbol Konfederasyonu (AFC) finalinde yayınlanan reklamda Halo dizisi yayın tarihi de ortaya çıktı.

Halo dizisi için yeni fragman! Yayın tarihi ortaya çıktı

Amerikan Futbolu için değerli tertiplerden biri olan AFC finali, yeni bir fragman sürprizi ile karşımıza çıktı. Paramount Plus daha evvel Halo dizisi fragmanı ile oyun sevenleri heyecanlandırdı. Bugün ortaya çıkan kısa Halo dizisi tanıtım görüntüsünün sonunda ise 24 Mart yayın tarihi ile karşı karşıya kalıyoruz.

Fragmanın sonuna yanlışsız ise tanıtımı seslendiren kişi, 24 Mart tarihini süratli bir biçimde söyledi. Birinci başta anlaşılmayan bu tarihi duymak için epey dikkatli dinlemek gerekiyor. Oyun serisinin dizisi birinci olarak 2018 yılında duyuruldu. Bu erken duyuruda natürel ki Paramount Plus platformu ortada yoktu. Ortaya giren pandemi koşulları ise çekimlerin ertelenmesine neden oldu.

Paramount Plus, Halo için çok daha uzun bir fragmanı Türkiye saati ile 23:05’te başlayan final maçı ortasında yayınlayacak. Şu an içi dizinin Halo cihanını husus aldığı dışında bir ipucu yer almıyor. Bununla birlikte yeni Halo dizisi fragmanı ile çok daha fazla ayrıntının ortaya çıkması ise beklentiler ortasında.

Oyun senaryoları daha evvel birçok sinema sinemasına ilham oldu. Fakat oyun dizisi kavramı son yıllarda hayatımıza girdi. Şu an için oyun tutkunları ödüllü The Last of Us serisinin HBO’da yayınlanacak dizisini heyecanla bekliyor. Yeniden Uncharted serisinin sineması de bu sene sinema salonlarında karşımıza çıkacak.

Her ne kadar oyun senaryolarının dizi, sinema ya da animasyon olması kıymetli olsa da, oyun seveler genelde bu manada berbat deneyimlere sahip. Bu manada League of Legends animasyon dizisi Arcane, son devirde en beğenilen oyun içeriği oldu.

Halo dizisi ile başarılı bir oyun uyarlaması görme ihtimalimiz var mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu