Oyun

Cyberpunk 2077 imalcisi, yaptığı açıklamayla hayranları çıldırttı!

Piyasaya çıktığından beri olumlu/olumsuz birçok taraftan lisandan düşmek bilmeyen Cyberpunk 2077 tartışmalarına bir yenisi eklendi. Oyunun baş yöneticilerinden data macera dizayncısı olarak da bilinen Pawel Sasko, Cyberpunk 2077’de gerçek düzgün bir polis kovalamacası mekaniği olmaması tenkidine verdiği yanıtla hayranları çok sinirlendirdi.

Sasko: “Bu sistem Sonic’te de yok!”

CD Projekt ve Cyberpunk 2077 cephesinde sular bir türlü durmak bilmiyor. Son olarak oyunun başrol oyuncusu Keanu Reeves‘in, imali bir dakika bile oynamadığını itiraf etmesi sonrasında gündem olan Cyberpunk 2077 için epey enteresan bir açıklama daha geldi. Oyunun baş yapımcılarından Pawel Sasko, oyundaki bir eksikliğe bulduğu mazeret ile oyuncuları çok kızdırdı.

Son olarak resmi Twitch hesabından geçtiğimiz günlerde bir canlı yayın yapan oyunun baş tasarımcılarından Pawel Sasko, sohbet penceresindne gelen tenkitlere cevap verdi.

Bildiğiniz üzere Cyberpunk 2077’de yanlışsız düzgün çalışan bir hatalı – polis kovalamacası mevcut değil. Şayet kent içinde rastgele bir biçimde cürüm işlemişseniz, polisler haritada rastgele bir noktada adeta mantar üzere biterek peşinize düşüyorlar. Bu hususla ilgili gelen tenkitlere hayli enteresan bir cevap veren Sasko, bu sistemin Sonic’te de olmadığını belirterek oyuncuları çok sinirlendirdi.

İşte CD Projekt RED üretimcisinin açıklaması:

“Sonic’te yahut Elden Ring üzere bir açık dünya oyununda da bu türlü bir sistem olduğunu sanmıyorum. Piyasadaki bütün açık dünya oyunlarında bu çeşit rastgele durumlar yaşanabiliyor.”

Pawel Sasko

Yaptığı enteresan açıklamayla oyunculardan ve sohbet penceresinden büyük reaksiyon çeken Sasko, mevzuyla ilgili daha fazla yorum yapmadı. Pekala sizler yapılan bu açıklamayla ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu