Teknoloji

Google Pixel Watch ile alakalı heyecanlandıran sızıntı!

Google Pixel Watch akıllı saat ile alakalı her geçen gün farklı ayrıntılar ortaya çıkıyor. Birinci olarak 2018 yılında kendini gösteren ve akabinde yalnızca dedikodu düzeyinde ortaya çıkan aygıt, artık geliyor diyebiliriz. Çünkü son paylaşılan sızıntıya nazaran akıllı saatin birkaç kilit ayrıntısı aşikâr oldu.

Yeni Wear OS güncellemesinin kodları ortasında ortaya çıkan bilgiler, aygıtın tasarımı ve kullanacağı işlemci konusunda yeni savları beraberinde getirdi. Google bilhassa işlemci seçimi ile herkesi şaşırtabilir.

Google Pixel Watch için Exynos atağı

Geçtiğimiz günlerde pazarlama görselleri paylaşılan akıllı saat, tezleri da ciddileştirmeyi başarmıştı. Bununla birlikte Google‘ın yapacağı ataklar merak edilirken, beklenen gelişme, yeni Wear OS 3 güncellemesinde ortaya çıktı. Şirketin yeni sürüm paketi içerisinde kimi küçük notlar bulundu. Bu notlardan en dikkat çekeni ise, “PIXEL_EXPERIENCE_WATCH” ibaresiydi. Çünkü birtakım kaynaklara nazaran hem aygıtın varlığı hem de ismi kesin olarak doğrulandı.

Piksel ismi ve özellikleri bir yana, Wear OS 3, sesli sorguları anlayabilecek ve çevrimdışıyken misyonları gerçekleştirebilecek en son Google Asistan güncellemesini alacak. Bu yetenek şu anda sadece muhakkak Pixel akıllı telefonlar için ayrılmıştır. Ortaya çıkan gelişmeler de Google’ın kendi ekosistemini yaratmak için mesai harcamaya devam ettiğini gösteriyor.

Ayrıyeten paylaşılan sızıntı odaklı raporda, aygıtın işlemcisi de ortaya çıkmış olabilir. Akıllı telefonlarında Tensor işlemcisine geçen Google, Pixel Watch modelinde bu akıma uymayabilir. Şirketin son asistan güncellemesini daha verimli kullanabilmek ismine Exynos işlemcisini tercih edebileceği öne sürüldü. Tezler şimdi kesinleşmezken, şirketin mümkün Tensor yonga seti tercihinde vazife yeniden Samsung’un olacak.

Google Pixel Watch‘ın 2022‘de çıkması bekleniyor, lakin bunun ne vakit olabileceği konusunda kesin bir vakit çerçevesi yok. İddia etmemiz gerekirse, Google ya Ekim ayındaki yıllık MadeByGoogle lansman aktifliğine kadar bekleyebilir ya da bunun yerine giyilebilir aygıtların lansmanını Nisan ayına ertelemeye çalışabilir.

Pekala sizler Google Pixel Watch akıllı saati nasıl buldunuz? Sizce şirket, aygıtı piyasaya sürecek mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu