BilimTeknoloji

Argümana nazaran Hyundai, içten yanmalı motor geliştirme merkezini kapattı

Otomotiv dünyasında elektrikli araçlara geçiş süreci beklenenden süratli ilerliyor. Pek çok üretici önümüzdeki yıllarda Avrupa’da yalnızca elektrikli araç satmaya başlayacağını açıkladı. Hiç kimse bu yarışta geride kalan taraf olmak istemiyor.

Hyundai Motor Group da elektrikli araç pazarında öne çıkmak isteyen taraflardan biri ve teze nazaran, Güney Koreli üretici bu mevzuda kıymetli bir adım attı. Business Korea’da yer alan habere nazaran Hyundai, Ar-Ge genel merkezindeki içten yanmalı motor geliştirme merkezini kapattı.

Verilen bilgiye nazaran şirket, içten yanmalı motor ve şanzıman geliştirme takımını elektrikli araçlarla alakalı öteki bir gruba transfer etti. Motor geliştirme merkezi büsbütün kapatıldı ve burada klasik güç aktarma organlarıyla ilgili tüm merkezler elektrik dönüşümüyle alakalı ünitelere dönüştürüldü. Şirket ayrıyeten Batarya Geliştirme Merkezi’ni de faaliyete geçirdi.

Namyang Araştırma Enstitüsü, 12 bin Ar-Ge çalışanına sahip ve Hyundai Motor Group’un beyni olarak görülüyor. Burada yapılan esaslı değişiklik, şirketin elektrikli araçlar konusunda ne kadar savlı olduğunu ispatlar nitelikte. İçten yanmalı motorların sona gerçek yaklaştığının da sinyallerini veriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu