Mobil

Google yeni bir artırılmış gerçeklik aygıtı ve işletim sistemi hazırlıyor

Google, yenilikçi bir artırılmış gerçeklik aygıtı ve işletim sistemi geliştirmek için yeni çalışanlar işe alıyor. Artırılmış Gerçeklik İşletim Sistemi takımı, bu hafta Google bünyesine katılan Mark Lucovsky tarafından yönetilecek. Tecrübeli isim daha evvel Microsoft ve Facebook üzere değerli şirketlerde misyon almıştı.

İş ilanlarına nazaran AR OS grubu şirketin artırılmış gerçeklik eserlerindeki donanımı denetim eden ve yöneten yazılım bileşenleri oluşturacak. Bu elbette ki Google’ın artırılmış gerçeklik yazılımı geliştirmedeki birinci tecrübe değil. Google Glass deneyimi bulunan şirketin portföyünde aslında Android için ARCore ve Project Tango üzere platformlar var.

Akıllı gözlük üreticisi North’u bünyesine kattı

Google, 2020 yılında Focals akıllı gözlükleri üreten Kanada merkezli North şirketini satın aldı. Akıllı telefondaki bilgileri kullanıcıların gözüne yansıtan Focals hava durumu, bildirimler, tarih ve saat üzere bilgilerin gözlük üzerinden takip edilebilmesine imkan sağlıyor. Google’ın North’u satın alması esasen bu alanda bir hazırlık içerisinde olduğunu ortaya koymuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu