Mobil

Getir Kurucusu Salur: “Londra’da 6 rakibimizin toplamının iki katı iş yapıyoruz”

2021’de yurt dışında hizmet vermeye başlayan Getir, şu anda 8 ülkede faaliyet gösteriyor. Getir Kurucusu Nazım Salur, şirketin yurt dışı operasyonları hakkında kıymetli açıklamalarda bulundu. Getir’in yurt dışındaki birinci durağı olan Londra’da rakiplerinin toplamının iki katı kadar iş yaptıklarına dikkat çekti.

Getir Kurucusu Salur, Londra’da geçen yılın Ocak ayı sonunda işe başladıklarını anımsatarak, “Orada 6 tane rakip vardı. Şu an biz 6 rakibin toplamının iki katı iş yapıyoruz. Daha bir sene de dolmadı. Yani gittiğimiz vakit da oradaki zayıf bir oyuncu olmak üzere gitmiyoruz. Gidip hakikaten kuvvetli bir iş yapmaya çalışıyoruz. Bunun için kaynağımız da var. Kaynağı korkmadan kullanıyoruz. Buradaki motivasyon, yani şirketin ana amacı büyüme üzerine şu anda. Natürel ki uzun vadeli gayemiz, karlılık ve kardan paha yaratmak.” sözlerini kullandı.

Getir Kurucusu Nazım Salur, teşebbüsçü gençlere seslenerek çabuk pes etmemeleri tavsiyesinde bulundu. Nazım Salur şunları söyledi:

“İlerledikçe yeni ayrıntılar ve zorluklar çıkıyor. Âlâ bir start-up’ta beklenmeyen bir sürü şey çıkacaktır. Yeni start-up kuran arkadaşlar, baştan her şeyi hesaplayabileceklerini hiçbir vakit zannetmesinler. Çabuk pes etmesinler. Bu, bir kısa uzaklık yarışı değil, bir maraton. Yeterli şirketler 10 ila 20 yılda ortaya çıkıyor. Teknolojide de bu bu türlü. 20 yıllık perspektifle bakmak lazım. İkinci tavsiye ‘Ben bunu yaparım, birkaç sene sonra da satarım’ diye yapmasınlar. Bu biraz inşaatı, içinde oturmak için değil de satmak için yapmak üzere oluyor. Konutu oturmak için sağlam yap, ileride tekrar satarsın. Uzun vadeli bakmak lazım. Satmak için değil, uzun vadede tüm dünyaya yaymak için kursunlar işleri. Bu yapılabilir bir şey.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu