Mobil

Bu uygulama nereden çıktı? Samsung DECO PIC Nedir ve Ne İşe Yarıyor?

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, birçok Galaxy akıllı telefon kullanıcısı, görünüşe nazaran bir gecede telefonlarına yüklenmiş üzere görünen yeni bir Samsung uygulamasıyla uyandı. İsmi DECO PIC ve uygulamayı siz de muhtemelen görmüş olmalısınız. Birinci bakışta, kullanıcının müsaadesi olmadan bir anda indirilip kurulmuş üzere görünüyor, lakin gerçekte olay bu türlü değil.

Korkmaya gerek yok; Samsung telefonunuz size sormadan gidip yeni bir uygulama yüklemedi. Bu uygulama simgesi, aslında telefonda aslında bulunan bir uygulamaya giden bir kısayoldan öbür bir şey değil. Bu uygulama şimdiye kadar Samsung’un yerleşik kamera uygulamasının içinde bulunuyordu.

DECO PIC uygulamasına kamera uygulamasının içindeki AR Zone kısmından erişmek de mümkün. Fakat birkaç menünün içinde saklandığından gözünüzden kaçmış olabilir. Artık bu türlü bir sorun yok, çünkü tek bir dokunma ile ulaşılabilir hale geldi. Bundan bu türlü kullanıcılar kameralarını artırılmış gerçeklik (AR) modunda açmak için DECO PIC simgesini kullanabiliyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu