Mobil

Samsung Galaxy Tab S8, S8+ ve S8 Ultra’nın Özellikleri Ortaya Çıktı!

Son günlerde Galaxy S22 Serisi ile isminden sıkça kelam ettiren Samsung, Galaxy S22 ailesi ile birlikte yeni tablet modellerini de tanıtmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki ay üç yeni tablet modeli ile karşımıza çıkması beklenilen Samsung, bu modellerin özelliklerini ve görsellerini şimdiden ortaya çıkardı diyebiliriz. İşte Samsung’un yeni tablet modelleri Galaxy Tab S8, Tab S8+ ve Tab S8 Ultra tüm özellikleri ve fiyatları.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra Özellikleri!

Galaxy Tab S8 Serisi’nin en güçlü modeli Samsung Galaxy Tab S8 Ultra, ön tarafında 14,6 inç büyüklüğünde WQXGA+ (2980 x 1848 piksel) çözünürlüğe sahip bir ekran taşıyor. 120Hz yenileme suratı sunan ve Gorilla Glass 5 ile korunan bu Üstün AMOLED ekran çabucak üst kısmında 12MP + 12MP olmak üzere çift ön kamera taşıyor. Art tarafında ise 13MP’lik bir ana kamera ve 6MP’lik ultra geniş açılı kamera yer alıyor.

Performansını Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8 Gen 1’den alan Tab S8 Ultra, 8GB ve 16GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği, 128GB ve 512GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği sunuyor. Kutusundan Android 12 işletim sistemi ile birlikte çıkan Tab S8 Ultra, tüm bunlara ek olarak 11200mAh‘lik devasa bir bataryayı da içerisinde taşıyor. Ayrıyeten ses kısmında ise Tab S8 Ultra‘ya Dolby Atmos dayanaklı dört adet hoparlör eşlik ediyor.

Samsung Galaxy Tab S8+ Özellikleri!

Serinin ortanca modeli olan Galaxy Tab S8+‘a baktığımızda ön kısımda Tab S8 Ultra ile tıpkı özelliklere sahip bir ekran görüyoruz. Lakin bu model de ekran boyutu 12,7 inç olarak belirlenmiş. Yeniden ön kısmında 12MP’lik bir kamera taşıyan Galaxy Tab S8+, art tarafında tıpkı Tab S8 Ultra’da olduğu üzere 13MP + 6MP’lik kamera kulumunu taşıyor.

Performansını Snapdragon 8 Gen 1’den alan Galaxy Tab S8+, 128GB ve 256GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği sunarken, işlemcisini 8GB RAM bellek ile destekliyor. Elektriksel manada gücünü 10900mAh‘lik bataryasından alan Galaxy Tab S8+ tüm bu sistemi Android 12 işletim sistemi ile çalıştırıyor.

Samsung Galaxy Tab S8 Özellikleri!

Serinin son modeli olan Galaxy Tab S8‘e baktığımızda ise başka iki modelden daha farklı özelliklere sahip bir tablet görüyoruz. Ön kısmında 11 inç büyüklüğünde bir ekran taşıyan Galaxy Tab S8, LTPS TFT panel ile karşımıza çıkıyor. Öteki modellerden farklı olarak WQXGA çözünürlük sunan bu ekran tıpkı öteki iki model üzere 120Hz yenileme suratı sunuyor. Ayrıyeten yeniden başka iki model üzere Gorilla Glass 5 ile korunuyor.

Kamera konseyimi bakımından Galaxy Tab S8+ ile tıpkı özelliklere sahip olan Galaxy Tab S8, yeniden Galaxy Tab S8+ ve Tab S8 Ultra üzere Snapdragon 8 Gen 1 ile birlikte geliyor. 8GB RAM ile performansını destekleyen Galaxy Tab S8 128GB ve 256GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği sunuyor. İçerisinde 8000mAh‘lik bir pil taşıyan Galaxy Tab S8 tabiki Android 12 işletim sistemi ile birlikte geliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu