Mobil

Google Fotoğraflar, yedekleme sisteminde değişikliğe gitti

Telefonlardaki görüntü ve görselleri senkronize etme konsepti ile kullanıcılara hizmet veren Google Fotoğraflar, aldığı yeni özelliklerle kullanıcı tecrübesini artırmaya devam ediyor. Kısa müddet evvel yalnızca Pixel modellerinde bulunan kilitli klasör fonksiyonunu öbür Android kullanıcılarına da sunan uygulama, son olarak yedekleme sisteminde kimi değişikliklere gitti.

Google Fotoğraflar, taşınabilir data ile yedekleme sisteminde değişiklik yaptı

Google Fotoğraflar, uzun müddettir hem Wi-Fi hem de taşınabilir ağlar üzerinden yedekleme imkanı sunuyor. Burada taşınabilir ağ kotasını tüketmek istemeyen kullanıcılar için sırf Wi-Fi üzerinden yedekleme ve taşınabilir bilgi kullanırken yedeklemeyi devre dışı bırakma, Hindistan üzere mevcut Wi-Fi ilişkilerinin çok fazla yaygın olmadığı ülkelerde ise taşınabilir data kullanımında yedeklemeler için günlük olarak hudut özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

Fakat kısa mühlet evvel Google, Wi-Fi ağlarının yaygın olmadığı bölgelerde kullanılan günlük sınırlama özelliğini tüm dünyada kullanıma sundu. Böylece taşınabilir bilgi kullanılırken yedeklemeleri devre dışı bırakma seçeneği kullanımdan kaldırıldı. Şu an için kelam konusu gelişmenin görüntüleri kapsadığını belirtelim.

Bundan bu türlü kullanıcılar, taşınabilir bilgi kullanımı sırasında görüntü yedeklemelerini denetim altına alabilmek için Bilgi yok, 5 MB, 10 MB, 30 MB ve Sınırsız seçeneklerini seçmek zorunda. Bu ayarları görüntüleyebilmek için Google Fotoğraflar > Fotoğraf ayarları > Yedekle ve senkronize et > Hücresel bilgi kullanımı adımlarını izlemeniz kâfi.

Lakin enteresan bir halde Google Fotoğraflar dayanak sayfasında kelam konusu değişikliğe dair en ufak bir bilgilendirme metni yok. Bunun yerine hala eski ayarlardan bahsedildiğini söyleyebiliriz. Natürel durum bu türlü olunca şirketin bir yanılgı sonucu fonksiyonu kullanıma sunduğu biçiminde savlar da ortaya çıkmaya başladı.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Google Fotoğraflar uygulamasına getirilen yedekleme için günlük hudut özelliği bir yanılgı sonucu mu kullanıma sunuldu? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu