Mobil

Galaxy S22+ ve S22 Ultra, Bu Kere Direkt Samsung’dan Sızdı!

Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra ekranlarının tabi tutulduğu bir testin sonuçları, direkt Samsung’un geliştirme laboratuvarlarından sızdırıldı. Bu testlerin kısa müddet evvel paylaştığımız Galaxy S22 ekran bilgilerinin birçoklarını doğruladığını söyleyebiliriz.

Hem Galaxy S22+ hem de Galaxy S22 Ultra’nın, epeyce yüksek zirve parlaklık düzeylerine ulaşabilen ekranlarla geleceğini buradaki haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Zirve noktası 1.750 nit olacak, lakin standart parlaklık düzeyi (otomatik mod devre dışıyken) 1.500 nit’e ulaşıyor. Bu, şimdiye kadar gördüğümüz tüm Galaxy akıllı telefon ekranlarından çok daha yüksek parlaklık düzeyi manasına geliyor.

Yeni tepe parlaklık düzeylerine ulaşmanın yanı sıra, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ulta ekranlar, AMOLED’den beklendiği üzere kusursuz kontrast oranları sunacak üzere görünüyor. Ayrıyeten, bilhassa HDR içeriği izlerken multimedya görüntüleme tecrübesini üst noktaya taşıyacak halde, DCI-P3 renk gamının yüzde 100’ünü kapsayabilirler.

Galaxy S22+ 6.55 inç ekrana sahip olacakken, Galaxy S22 Ultra’nın paneli 6.81 inç boyutunda olacak. Samsung, önümüzdeki ay standart Galaxy S22 ile birlikte her iki telefonu da tanıtacak, lakin gecikmeli bir lansman mümkünlüğü nedeniyle kesin çıkış tarihleri ??belirsizliğini koruyor.

Standart Galaxy S22 modelinin parlaklık düzeyini hala bilmiyoruz. Lakin 1.300 nit zirve parlaklığına ulaşabiliyor olması mümkün görünüyor. Bu da Galaxy S21 ile tıpkı ekran parlaklığına sahip olacağı manasına geliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu