Mobil

Ülkemizde tanınan olan iki Samsung modeline Android 12 muştusu

Bu yıl güncelleme konusunda en başarılı şirketlerden biri olan ve her gün farklı modellere yeni sürümünü sunan Samsung, ülkemizde de büyük bir kitle tarafından kullanılan iki modelini güncelledi. Fiyat performans açısından başarılı olan iki telefon Android 12 tabanlı OneUI 4.0 arayüzünü almaya başladı.

Hem telefonlara hem de tabletlere süratli bir formda Android 12 tabanlı OneUI 4.0 güncellemesini yayınlayan Samsung, iki yeni aygıtını güncellemeyi alanlar kervanına dahil etti. Galaxy A72 ve Galaxy Note 10 Lite, yeni sürümü almaya başladı. İşte güncellemenin detayları…

Samsung, iki telefonuna daha güncelleme sundu

İki telefon için de farklı pazarlarda yeni güncellemeyi yayınlayan Samsung, hem Android 12 ‘nin getirdiği özellikleri, hem de kendi arayüzündeki değişiklikleri ülkemizde de tanınan olan iki telefona sunuyor. Orta segmentte başarılı bir fiyata sahip olan ve çokça tercih edilen Galaxy A72 ile Samsung’un eski amiral gemisi serisinin uygun fiyatlı modeli Note 10 Lite, yayınlanan paketlerle son sürüme güncellendi.

Samsung Galaxy A72, A725FXXU4BULA sürüm numarasına sahip bir paketi Rusya’da alırken, kullanıcılara daha inançlı bir Android tecrübesi yaşatmayı vaat ediyor. Güncelleme telefonun güvenlik yamasını Aralık 2021’e tarihliyor.

Galaxy Note 10 Lite cephesine baktığımızda ise yeni sürümün N770FXXU8FUL7 sürüm numarasına sahip olduğun görüyoruz. Ayrıyeten bu telefonda Ocak 2022 güvenlik yaması yeni sürüm ile birlikte kullanıcılara sunuluyor. Son olarak bu modelin güncellemeyi birinci etapta Fransa pazarında alacağı söyleniyor.

Öteki pazarlar için şimdi açıklama yapılmazken, yakın vakitte paketlerin dünya geneline yayılacağını söyleyebiliriz. Tıpkı vakitte bu telefonların akabinde güncellemeyi alması beklenen birinci telefon Galaxy A52.

Pekala siz bu husus ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizin telefonunuz güncelleme aldı mı? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu