Mobil

LG, birden fazla ekrana sahip sıra dışı bir dizüstü bilgisayar tasarlıyor

Teknoloji üreticilerinden LG‘nin yakında en az üç ekranlı farklı bir dizüstü bilgisayarı duyurması mümkün. Aygıtın açıklaması Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’nün (WIPO) internet sitesinde yayınlandı.

Çizimlerde de göreceğiniz üzere laptop’ın, üst kapağındaki geniş ekran, ana ekran olacak halde tasarlanmış. Dizüstü bilgisayarı açarken alt kısmındaki özel bir ek ise tabanın ardını kaldırarak soğutmayı güzelleştirecek ve yazarken rahatlık sağlayacak.

Klavyenin yanlarında yardımcı ekranlar

Aygıtın donanımı, solunda ve sağında küçük yardımcı ekranların olacağı kompakt bir klavye içeriyor. Bunlardan biri dokunmatik yüzey olarak yahut sayısal düğmeleri görüntülemek için kullanılabilir. İkincisinin de ek denetimleri, örneğin ses denetimini, belli bir uygulama için muhakkak ayarları vb. görüntülemek için kullanılabilmesi olası.

Klavye alanının üzerinde epeyce büyük bir boş alan var. Buraya yüksek kaliteli bir ses sisteminin hoparlörlerinin yahut dokunmatik denetim dayanaklı diğer bir ek ekranın yerleştirilebileceği öne sürülüyor.

Ne yazık ki, ortaya çıkan bu dizayna sahip taşınabilir bir bilgisayarın ticari pazarda ne vakit ortaya çıkabileceği şimdi belirli değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu