İnternet

Google fiyatsız G Suite seçeneğini kaldırıyor

Verimlilik uygulamalarını bir ortaya toplayarak G Suite ismini veren Google sonrasında Workspace olarak daha rafine bir isim tercihi yapmıştı. Artık ise fiyatsız olarak sunduğu giriş düzeyi abonelik seçeneğini sona erdiriyor. 

Fiyatsız G Suite olmayacak

Google’ın Workspace yöneticilerine gönderdiği bilgilendirme postasına nazaran 1 Temmuz 2022 itibariyle G Suite fiyatsız abonelik seçeneği kaldırılacak. 1 Mayıs 2022 itibariyle de Google otomatik olarak fiyatsız kullanıcıları fiyatlı seçeneklere transfer edecek. 

Kullanıcının istatistiklerine nazaran yapılacak olan bu transfer sonrasında iki ay fiyatsız bir kullanım hakkı sunulacak. Kullanıcı 1 Temmuz 2022 tarihine kadar kredi kartı bilgilerini girmezse bu kere hesabı dondurulacak. 

Workspace platformunda, yapılan ödemelere nazaran bulut depolama alanı, imajlı toplantılar, toplantı kaydı, uygulama kasası, elektronik Kanıt tahlili üzere avantajlar sunuluyor. Giriş aboneliği 29TL iken, standart abonelik 58TL, Plus abonelik de 108TL. G Suite kullanıcılarının mağdur olmamak ismine eposta trafiğini takip etmesi gerekiyor. 
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu