İnternet

Clubhouse, artık web üzerinden dinlemeye müsaade veriyor

Clubhouse, kademeli olarak her platformdan erişilebilir oluyor. Sesli sohbet uygulaması artık web üzerinden de kullanılabilecek. Şirket ayrıyeten kullanıcıların bir sohbeti dinlerken oturum açmasına gerek olmadığını söylüyor.

Clubhouse’ta, iOS ve Android’den sonra web deneyimi 

2020 yılında kullanıma sunulan Clubhouse, sırf iOS kullanıcıları tarafından davetle katılabilen bir sesli sohbet uygulamasıydı. Geçtiğimiz yıl Android uygulaması piyasa sürüldü ve platform dünyaya açıldı. Artık ise Clubhouse’a masaüstünden erişilebilecek. Şu an ABD’de deneysel olarak başlatılan yeni takviye, kullanıcılar tarafından olumlu karşılanırsa yaygın olarak sunulacak.

Şirket, web’de Clubhouse tecrübesi için kullanıcıların platformda oturum açmalarına gerek olmadığını söylüyor lakin bir sohbet odası başlatmak isteyenler yeniden uygulamaya yönelmek zorunda. Platform ayrıyeten birtakım sohbet odalarının tekrar oynatılabileceğini belirtiyor.

Clubhouse ayrıyeten yeni bir özelliği daha test ediyor. Bir toplumsal ağ yahut iletileşme uygulaması aracılığıyla bir oturuma insanları davet etmek isteyen kullanıcılar arayüzün alt tarafında bulunan bir Paylaş düğmesiyle bunu gerçekleştirebilecek ve paylaşıma bir not da ekleyebilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu