Donanım

Galaxy S22’nin işlemcisi Exynos 2200 çıkış tarihi hakkında ipucu

Samsung, AMD paydaşlığıyla geliştirdiği Exynos 2200 yonga setinin çıkış tarihi hakkında bir ipucu paylaştı. Hatırlatmak gerekirse evvelki amiral gemisi Exynos 2100, Galaxy S21 serisiyle birebir periyotta yani Ocak 2021’de tanıtılmıştı. Güney Koreli şirketin önümüzdeki yılın birinci ayında Galaxy S21 FE 5G modelini piyasaya süreceği, Şubat’ta ise Galaxy S22’yi tanıtacağı varsayım ediliyor.

Samsung, YouTube kanalına “Exynos: Together with you (Holiday İsim 2021)” başlıklı bir görüntü yükledi. Aşılanmasına karşın pandemi nedeniyle arkadaşlarıyla görüşemeyen, bu nedenle taşınabilir oyunlar ile ilişki kurmak zorunda olan bir çocuğun kıssasını anlatan animasyonda “beraberlik” vurgusu yapılırken, küçük bir sürprizden bahsedildi.

‘Beraberlik’ temalı görüntüde Exynos 2200 ayrıntısı

Samsung Exynos takımı, görüntünün açıklama kısmında oyun oynamayı seven hayranlar için küçük bir armağan hazırladıklarını duyurdu. “Sıcak ve inançlı bir tatil geçirmenizi ve yeni yılda bu küçük hediyeyi bizimle birlikte açmanızı umuyoruz” iletisi verilen açıklamanın, Exynos 2200’ün oyun odaklı üst seviye bir sürümünün habercisi olduğu iddia ediliyor.

Animasyonda, kendisine armağan edilen telefonun kutusunu açmak üzere kalkan bir çocuğun yatağının üst kısmındaki tabloda “2200” sayısı yer alıyor. Bunun kolay bir tesadüften ibaret olma mümkünlüğü yok değil. Lakin şahsen Samsung Exynos grubunun kullanıcılarla paylaştığı duyuru, tablodaki ayrıntının Exynos 2200 yonga setine işaret etmiş olma ihtimalini güçlendiriyor.

Kasım ayında Samsung Exynos Instagram hesabından #HerŞeyDeğişiyor etiketiyle 19 Kasım’a işaret eden bir paylaşım yapıldı. Merakla beklenen Exynos 2200’ün nihayet tanıtılacağı kestirim edilmişti lakin Güney Koreli şirket, daha sonra paylaştığı duyuruda bu iddiayı yalanladı. Dün yayınlanan görüntüyle birlikte işlemcinin 2022’nin başlarında çıkacağı doğrulandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu