Donanım

Exynos 2200’ün tanıtım tarihi açıklandı: AMD’nin RDNA 2 mimarisine sahip

Samsung‘un bir sonraki amiral gemisi telefonlarında yer vermesi beklenen olan Exynos 2200‘ün tanıtım tarihi açıklandı. Şirket, yaklaşan yonga setini 11 Ocak‘ta yapılacak bir aktiflikle tanıtacak. Samsung Galaxy S21 FE akıllı telefonun da tıpkı aktiflik kapsamında tanıtılması bekleniyor.

Exynos 2200’e dair bilinenler

Teknoloji devi Samsung’un CES 2022‘den sonra Ocak ayı içerisinde bir aktiflik gerçekleştirmesi ve bu aktiflikte bir yonga seti ile bir akıllı telefon da dahil olmak üzere yeni eserlerini tanıtması bekleniyordu. Şirket, yayınladığı yeni bir görüntüyle bu aktifliğin gerçekleşeceği tarihi 11 Ocak olarak belirtti. Her ne kadar yalnızca yonga seti için bu tarih verilmiş olsa da başka eserlerin de bu tarihte tanıtılması olası görünüyor.

Şirketin yaklaşan yonga seti Exynos 2200’ün aktiflikte tanıtılacak olan Galaxy S21 FE telefonda yer verilmemesi ve Şubat ayında gelmesi beklenen Galaxy S22 serisine güç vermesi bekleniyor.

Exynos 2200, Xbox Series X ve PlayStation 5 konsollarında bulunan AMD’nin RX 6000 serisi grafik kartlarındaki RDNA 2 grafik mimarisi tarafından desteklenen bir GPU’ya sahip olacak. Ortaya çıkan raporlara nazaran Samsung‘un yeni yonga setinde 1 adet ARM Cortex-X2, 3 adet ARM Cortex-A710 ve 4 adet ARM Cortex-A510 yer alacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu